سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 11:56

معوقه‌های واحدهای صنعتی کوچک بخشیده شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان به منظور کمک به رونق صنایع کوچک در شرایط رکود تورمی کنونی، بخشش معوقه‌ها و جرایم این واحدها را آغاز کرد.
«فرشاد مقیمی» روز سه شنبه در جریان دومین روز از نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک افزود: در شرایط فعلی، دولت بسته ای به منظور حمایت از صنایع بویژه صنایع کوچک و متوسط پیشنهاد داده که هدف اصلی آن کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده کالای نهایی است، اما هنوز مصوب نشده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد اولیه این بسته از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بوده و سهم اصلی آن را واحدهای کوچک تشکیل می دهند.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: کاهش هزینه های ناشی از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات، بیمه، معوقه ها و جرایم و غیره در این بسته پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این زمینه پیشگام شده و از یکشنبه، بیست و یکم مرداد ماه دستورالعمل بخشش معوقه های واحدهای صنعتی را به مجموعه شرکت های استانی اعلام و اجرای آن را آغاز کرده است.
مقیمی توضیح داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، زمین مورد نیاز شرکت ها و صنایع کوچک و متوسط را در استان های مختلف تامین کرده و در اختیارشان قرار می دهد.
به گفته این مقام مسوول، در برخی موارد فعالان اقتصادی پول مربوط به زمین های یاد شده را پرداخت نکرده اند که در نتیجه پس از مدتی مشمول جریمه هایی می شوند، اما این سازمان تصمیم گرفته در راستای کمک به رونق تولید این شرکت ها، از دریافت معوقه های یاد شده چشم پوشی کند.
وی بیان داشت: پیش از این نیز یک بار بخشش معوقه های واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گرفته بود که رضایت نسبی فعالان صنعتی را به دنبال داشت.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ابراز امیدواری کرد سایر دستگاه های مرتبط نیز در این زمینه همراهی داشته باشند.
** اقتصاد به تعادل می رسد
وی یادآور شد: با افزایش نرخ ارز، قیمت برخی مواد اولیه وابسته به آن افزایش پیدا کرده و تامین آن نیازمند سرمایه در گردش بیشتری است.
به گفته مقیمی، بخش دیگری از مواد اولیه که از منابع داخلی تامین می شود نیز با اقدام های سودجویانه و غیر اخلاقی برخی فعالان با حباب قیمتی مواجه شده اند؛ در این زمینه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فعال شده تا بخشی از فضای حباب گونه شکسته شود.
این مسوول بیان داشت: هرچند کنترل کردن فضای بازار به این شکل، کار سختی است، اما نشدنی نیست و تاکنون بخشی از مشکلات موجود مدیریت شده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود افزایش قیمت های به وجود آمده در نهاده ها و محصولات، اما معتقدم اقتصاد به تعادل می رسد.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک با حضور هزار و ٢٠٠ واحد صنعتی کوچک و متوسط داخلی، از 21 مرداد در مصلای امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب پایان می یابد. 
صنایع کوچک و متوسط بیش از 92 درصد از کل صنایع ایران را تشکیل می دهند که با ایجاد یک میلیون شغل، نقشی پیشتاز در اشتغال کشور دارند.
نمایش تولیدات برتر صنایع کوچک و متوسط ایران با تکیه بر معرفی توانمندی های شرکت های حاضر در شهرک های صنعتی و شناسایی بازارهای هدف برای عرضه کالاها و خدمات از اهداف برپایی این نمایشگاه است.
در این نمایشگاه شرکت هایی از صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی، شیمایی، فلزی، موادغذایی، لوازم خانگی و ساختمانی حضور دارند.
منبع: ایرنا

خواندن 264 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395