سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 12:42

روپیه در پایین ترین سطح تاریخ خود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روپیه در مبادلات امروز به سقوط خود ادامه داد و هر دلار در سطح بی سابقه ۷۰.۰۷ روپیه قرار گرفت.

به نقل از مانی کنترل، این بزرگ ترین کاهش ارزش روپیه از سپتامبر سال ۲۰۱۳ محسوب می شود. از تضعیف ارزش لیر به عنوان یکی از دلایل تقویت دلار در برابر ارزهای نوظهور و روپیه نام برده می‌شود و این شائبه را تقویت می‌کند که این بحران ممکن است به سراسر جهان سرایت کند.

کاررشناسان بازار ارز با مدل سازی تکنیکال به این نتیجه رسیده‌اند که احتمالا ارزش روپیه به ۷۱ روپیه در هر دلار نیز برسد.

ادیتی نایار- کارشناس اقتصادی موسسه " ایکرا" گفت: تحولات بازار ارزهای نوظهور احتمالا دامنه وسیع‌تری خواهد گرفت و این روند و افزایش بهای نفت تاثیر فوری بر روپیه خواهند گذاشت. بانک مرکزی هند احتمالا برای ساماندهی به این وضع باید تصمیمات سختی در بازارهای مالی و بدهی بگیرد.

از طرف دیگر کاهش ارزش روپیه ممکن است تورم هند را به سطحی بالاتر از ۴.۹۷ درصد هدفگذاری شده بانک مرکزی هند برساند که در این صورت رشد اقتصادی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. روشاب مارو- تحلیل گر موسسه " آناند راتی" گفت: تعرفه‌ها و تحریم ها باعث کاهش ارزش لیر و متعاقب آن افزایش نرخ برابری ارزهای نوظهور در برابر دلار شده است. احتمال کمی وجود دارد که به این زودی‌ها این بحران تمام شود.

در بین سایر ارزهای آسیایی نیز ارزش دلار هنگ کنگ و دلار سنگاپور به کمترین سطح  یک ساله اخیر خود در برابر دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

خواندن 258 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395