چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 10:02

واشنگتن درباره تحریم‌های بیشتر علیه آنکارا هشدار داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک مقام ارشد در کاخ سفید اعلام کرد در صورتی‌که ترکیه از آزاد کردن کشیش آمریکایی بازداشت‌شده در این کشور خودداری کند، واشنگتن تحریم‌های بیشتری علیه آنکارا ترتیب خواهد داد.

به نقل از رویترز، در سایه تنش میان متحدان در ناتو، یک مقام کاخ سفید، روز سه‌شنبه تأکید کرد، در صورتی‌که دولت آنکارا از آزاد کردن «اندرو برانسون» کشیش آمریکایی بازداشت‌شده خودداری کند، آمریکا نسبت به احتمال تشدید فشارهای اقتصادی علیه ترکیه هشدار می‌دهد.

این هشدار شدید یک روز پس از دیدار خصوصی «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با «سردار قلیچ» سفیر ترکیه در آمریکا درباره پرونده اندرو برانسون مطرح شده است.

به گفته مقام ارشد آمریکایی، بولتون به مقام ترکیه هشدار داده است که آمریکا عقب نخواهد نشست.

این مقام کاخ سفید، که نخواست نامش فاش شود، خاطرنشان کرد، مذاکرات آمریکا و ترکیه درخصوص پرونده کشیش برانسون تاکنون «هیچ پیشرفتی حاصل نشده است».

وی افزود: «دولت آمریکا قرار است بر سر این موضوع کاملا محکم بایستد. رئیس‌جمهور صد درصد به بازگرداندن کشیش برانسون متعهد است و اگر ما طی چند روز یا یک هفته آینده اقدامی مشاهده نکنیم، ممکن است اقدامات بیشتری، احتمالا از شکل تحریم‌های اقتصادی، اتخاذ شود».

با بازداشت برانسون، که متهم به ارتباط با عوامل کودتای ناکام ترکیه است، روابط میان واشنگتن و آنکارا بحرانی شده است.

منبع: ایلنا

خواندن 335 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395