چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 10:11

کاهش قیمت تخم مرغ در بازار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: نهاده‌ها 100 درصد تا 300 درصد افزایش قیمت داشتند و نمی‌‌توان انتظار داشت قیمت تخم مرغ و مرغ با این افزایش قیمت‌ها ثابت بماند.

ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ، در خصوص اوضاع بازار تخم مرغ و قیمت این محصول اظهار کرد: قیمت ها نسبت به هفته های گذشته کاهش حدود 800 تومانی داشته و به قیمت حدود هر کیلو 6700 تومان رسیده است. دلیل افزایش قیمت اعتصاب راننده‌ها بود که قیمت بالا رفت و تخم مرغ از اصفهان و مشهد به تهران در حجم بالا منتقل نمی‌شد.

وی افزود: در استان‌هایی مانند تهران، قزوین و البرز به خاطر آنفولانزا تولید تخم‌مرغ نداریم و قیمت تخم‌مرغ در حال حاضر به تعادل رسیده است.

نبی پور تاکید کرد: ما هیچ نیازی به واردات نداریم و تولید به میزان بالایی انجام شده و اگر کسی تخم مرغ را وارد کند به تولیدکنندگان خیانت کرده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: نهاده‌ها نسبت به سال گذشته 100 درصد تا 300 درصد افزایش قیمت داشتند و نمی‌توان انتظار داشت قیمت تخم مرغ و مرغ با این افزایش قیمت‌ها ثابت بماند.

وی افزود: سویا و ذرت نسبت به 6 ماه گذشته بالای 90 درصد افزایش قیمت داشتند. با ارز دولتی تخم مرغ وارد می‌کنند که هر شانه آن 12 هزار و 600 تومان به فروش می‌رسد، اگر همین دلار را به تشکل‌ها بدهند تا بتوانند خود را نجات دهند ما هم تخم مرغ را 12هزار و 600 تومان به مسئولان تحویل می‌دهیم.

نبی پور در رابطه با قیمت جوجه یک‌روزه تصریح کرد: جوجه یک روزه هم نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش قیمت داشته است. سال گذشته جوجه 2500 تومان بود اما امسال به 5500 تومان رسیده است. در حال حاضر هر شانه تخم مرغ به حدود 13 هزار تومان رسیده است.

منبع: ایلنا

خواندن 406 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395