چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 13:07

پیگیری ایجاد کانال‌های مالی برای شرکت‌های مرتبط با تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر خارجه اتریش به همتایان غربی خود نسبت به نقش انحصاری چین در عرصه سیاست و اقتصاد ایران هشدار داد و گفت: اقدامات زیادی در دست پیگیری است تا از تبدیل بحران ایران به یک رویارویی کامل جلوگیری شود.

 به نقل از «جی ام ایکس»، «کارین کنایسل» وزیر خارجه اتریش نسبت به رشد نفوذ چین در ایران و جنوب شرق اروپا هشدار داد و گفت در این نواحی چین به بازیگر اصلی اقتصادی و سیاسی تبدیل شده است.

وزیر خارجه اتریش در مصاحبه با APA درباره افزایش تردیدها ناشی از سیاست‌های «دونالد ترامپ»  رئیس‌جمهور آمریکا گفت: در نهایت موضوع قطعیت قانونی است؛ چراکه از همین نقطه عدم قطعیت و تردیدها ایجاد می‌شود.

وی گفت: اگر ما به توافق‌هایی که به دست آورده‌ایم از جمله توافق ایران یا سازمان تجارت جهانی، پایبند نباشیم در این صورت عدم قطعیت افزایش پیدا می‌کند.

«کنایسل» در پاسخ به سوالی درباره اقدامات قطعی برای حل و فصل درگیری‌ها در مورد ایران گفت: اقدامات زیادی در دست پیگیری هستند تا از تبدیل وضعیت به یک رویارویی کامل جلوگیری شود. این اقدامات شامل روش‌های جبران‌ خسارت و ایجاد کانال‌های مالی برای شرکت‌هایی است که  قصد دارند در ایران کار کنند.

وزیر خارجه اتریش ادامه داد: در صورت خروج شرکت‌های غربی از پروژه‌ها در ایران، چینی‌ها جایگزین آنها خواهند شد؛ وضعیت پروژه گاز  پارس جنوبی یکی از این نمونه‌هاست. من همیشه تلاش کرده‌ام تا این موضوع را برای همکاران آمریکایی‌ خود توضیح دهم که اعمال تحریم‌های ثانویه باعث تحت فشار قرار گرفتن شرکت‌های اروپایی و تقویت کنسرسیوم‌های چینی می‌شود.

منبع: ایلنا

خواندن 335 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395