چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 13:32

رئیس کل بانک مرکزی: دخالتی در نرخ‌ها نمی‌کنیم تا بازار خودش به تعادل برسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: کُر اصلی تعادل بخش اقتصادی ما بازار ثانویه است که به تدریج در حال رسیدن به تعادل است. قیمت‌ها هم همانطور که رییس‌جمهور اعلام کردند برای واردکننده‌ها خیلی قابل قبول نیست و به سمت کاهش خواهد رفت.

عبدالناصر همتی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در مورد سودهای بانکی و حل مسائل اقتصادی کشور گفت: در حال برنامه‌ریزی در این مورد هستیم که اطلاع‌رسانی خواهد شد و اقدامات صورت گرفته امیدوارکننده است.

وی گفت: کُر اصلی تعادل بخش اقتصادی ما بازار ثانویه است که به تدریج در حال رسیدن به تعادل است. قیمت‌ها هم همانطور که رییس‌جمهور اعلام کردند برای واردکننده‌ها خیلی قابل قبول نیست و به سمت کاهش خواهد رفت.

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: ما هم تایید می‌کنیم که خود صادرکننده‌ها باید تشخیص دهند با این قیمت خریداری نمی‌شود و باید قیمت را پایین بیاورند. ما در نرخ دخالت نمی‌کنیم تا بازار خودش به تعادل برسد.

همتی در خصوص بحث سکه هم گفت: همه این‌ها به این کُر اصلی که بازار ثانویه است، وابسته است.

وی در مورد تاثیر پیش فروش سکه بر افزایش قیمت‌ها گفت: سکه‌هایی که قبلا فروخته شده و به طور وسیع بوده را تحویل می‌دهیم که به تدریج هم وارد بازار می‌شود.
منبع: ایلنا

خواندن 307 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395