چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 20:30

اطلاعات تکميلي

  • رئیس جدید بانک مرکزی تکلیف را روشن کرد

رهایی دلار در بازار ثانویه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه صدری

عصراقتصاد: شرایط کنونی و تحولات داخلی و خارجی کشور ایجاب می کند که مسئولین کشور نسبت به اطلاع رسانی صحیح و روشن کردن ابهامات با رسانه ها همکاری بیشتری داشته باشند و روز گذشته حتی وزرایی که کمتر به میان خبرنگاران می آیند هم در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند.

از موضوعات پر حاشیه مثل سهم ایران در دریای خزر ، نرخ ارز و سازو کار بازار ثانویه گرفته تا تغییرات کابینه مهم ترین محورهای تشریح شده توسط دولتی ها بود.

محمود واعظی، علی شریعتمداری، محمدباقر نوبخت، عبدالناصر همتی، قاضی زاده هاشمی از جمله وزرایی بودند که به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

عبدالناصر همتی که به تازگی به ریاست کل بانک مرکزی منصوب شده است، برای اولین بار در حاشیه نشست هیات دولت حضور کوتاهی داشت و در خصوص بازار ارز تکلیف را روشن کرد.

همتی گفت: ما بارها گفته‌ایم که روی نرخ ارز دخالت نمی‌کنیم و بازار خودش آن را تثبیت خواهد کرد.

انشاء الله قیمت ارز را پایین بیاورند

وی افزود:  هسته اصلی تعادل بخش ارزی، بازار ثانویه است که به تدریج دارد عمق پیدا می‌کند و قیمت‌هایش هم همان‌طور که آقای رییس جمهوری اعلام کردند برای واردکننده خیلی قابل قبول نیست، بنابراین  به سمت کاهش می‌روند . ما هم تایید کرده‌ایم که خود صادرکنندگان باید متوجه شوند که با این قیمت کسی ارز نمی‌خرد و ان‌شاءالله باید قیمت‌ها را پایین بیاورند.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ما هم بارها گفته‌ایم که روی نرخ دخالت نمی‌کنیم و بازار خودش تثبیت خواهد کرد. وزن اصلی بازار ما در بازار ثانویه دارد انجام می‌شود و الان تقریبا 95 – 96 درصد واردات دارد در بازار ثانویه انجام می‌شود و ان‌شاءالله همین تاثیر خودش را می‌گذارد.

وی در پایان تاکید کرد: ما سکه‌هایی که قبلا فروخته‌ایم را به تعداد وسیع فروخته‌ایم و با همان قیمتی که فروخته‌ایم تحویل می‌دهیم و به تدریج هم وارد بازار می‌شود.

همتی در مورد برنامه ها و اقدامات صورت گرفته توسط بانک مرکزی در موضوع سود بانکی و حل مشکلات اقتصادی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده، اما الان نمی‌توانم آن را مطرح کنم و ان‌شاءالله اگر انجام شد اطلاع‌رسانی می‌شود.

نظامی بودن دریای خزر ، شیلات، کشتی رانی وامنیت مباحث کنوانسیون خزر بود

محمود واعظی رئیس دفتر رییس جمهوری درباره حواشی جلسه امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توضیح داد: نظامی بودن دریای خزر ، شیلات، کشتی رانی وامنیت را مطرح کردیم. فکر می‌کنیم در مذاکرات آینده ما می توانیم مباحث بیشتری مطرح کنیم، بحث حریم ساحلی هم مهم بود.

وی افزود: هیچ وقت بحث ۵۰/. سهم روسیه از دریای خزر مطرح نبوده است. وقتی بحث ۵۰/. مطرح می‌شود؛ یعنی فقط یک طرف ایران یک طرف روسیه ؛ اما الان روسیه بحث ۱۷/. را با همسایگان خزر درمیان گذاشت .

واعظی در ارتباط با موضوعات طرح شده در جلسه هیئت دولت این هفته نیز گفت: درباره شرایط سیاسی کشور وزیر کشور گزارش خوبی ارایه داد، در جمع بندی آقای رئیس جمهور تاکید کرد همواره به نیازمندی های مردم باید توجه بیشتری کنیم .

وی افزود: مردم با گرانی مشکل دارند وزارت صمت مامور شد نظارت بیشتری بر قیمت ها داشته باشد . تکریم ارباب رجوع موضوع دیگری بود که تاکید کردند. در جلسه بعدی قرار شد موضوعاتی که مورد توجه مردم بویژه اقشار ضعیف هست طرح شود.

وی در ارتباط با موضوع تغیرات در کابینه گفت: بحثی که من پیش تر مطرح کردم را نتیجه اش را دیدید ، بحث ورود همتی به کابینه بود. سیاست دولت این است که ما تغییر را برای تغییر نمی‌خواهیم برای اصلاح می خواهیم. اگر نیروهایی باشند که با انگیزه بیشتر در شرایط خاص تحریم و فشارهای بین المللی کار کنند استقبال می کنیم.

واعظی در باره انتخاب سخنگوی دولت نیز گفت: مدتی نیست که دولت سخنگو ندارد، دو هفته است. حتما سخنگو انتخاب می شود. فردی مورد نظر بود که به دلیل مشغله کاری ترجیح دادند، شخص دیگری باشد.

وی سپس گفت: من هیچ نامه ای از قالیباف دریافت نکردم. ضمن اینکه رییس جمهور تاکید کردند تا زمانی که سخنگو انتخاب می‌شود همه وزرا و اعضای کابینه موظف هستند ارتباطشان را با رسانه ها بیش تر و سفر استانی بیشتر بروند.

وی درباره اینکه چرا جزئیاتی از جلسه سران سه قوه منتشر نمی شود نیز تضریح کرد: جلسات دو ساعت و دوساعت و نیم است موضوعات بسیار مهمی طرح می کنند که همه مفادش به جمع بندی نمی شود. بعد جمع بندی به نظر رهبری می رسد و بعد اعلام می شود. ما مردم را در جریان کلیات موضوع قرار می دهیم وقتی تایید شد جزئیات را به مردم می گوییم.

وزیر بهداشت: تامین داروی بیماران خاص با مشکلی مواجه نیست

محمدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت با گله مجدد از تکرار سوالاتی در خصوص تاثیر تحریم ها بر حوزه دارو گفت: میزان تامین داروی بیماران خاص هیچ تغییری نمی‌کند و ما نباید در مردم نگرانی ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: شما بارها این سوال را پرسیده‌اید و الان اموری که باید در حوزه سلامت انجام شود در حال انجام است. خواهش می‌کنم اضطرابی ایجاد نکنید. در بیماران خاص هم هیچ تغییری نسبت به گذشته ایجاد نشده و داروهایشان همچنان هست.

قاضی زاده هاشمی همچنین در پاسخ به پرسش عصر اقتصاد در خصوص موضوع پیگیری پرونده مالیاتی پزشکان اظهار کرد: این موضوع را باید از وزیر امور اقتصادی و دارایی بپرسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت بهداشت نسبت به بودجه‌های اختصاص یافته به طرح سلامت اعتراضی داشته‌ یا خیر؟ اظهار کرد: نه ما هیچ اعتراضی نداشته‌ایم و سرانجام این طرح هم خوب خواهد بود.

شریعتمداری: مواد اولیه تولید از پرداخت مابه التفاوت ارز معاف شد

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تصمیم دولت، واردکنندگان مواد اولیه و ملزومات خط تولید از پرداخت مابه التفاوت ارزی در گمرکات معاف شدند.

 وی افزود: طبق ماده 5 بسته ارزی دولت که ابلاغ شده است، همه کالاهایی که پیشتر با ارز 4200 تومانی وارد می شد و در بسته ارزی جدید تامین ارز آنها به بازار ثانویه منتقل شده و اکنون به گمرکات رسیده و ترخیص نشدند، مکلف شدند با پرداخت ما به التفاوت نرخ ارز دریافتی و نرخ روز ارز کالا نسبت به ترخیص آنها اقدام کنند.

به گفته شریعتمداری، این موضوع برای برخی خطوط تولید و تجهیزات مربوط به آنها مشکلاتی ایجاد کرده بود و بر این اساس، امروز پیشنهادی به هیات وزیران تقدیم شد تا بر اساس آن همه کسانی که تجهیزات و ماشین آلات تولیدشان به گمرکات رسیده است، با اخذ گواهی از وزارتخانه ذیربط به گمرکات مراجعه و نسبت به ترخیص کالایشان اقدام کنند.

وزیر صنعت ادامه داد: همه مواد اولیه و ملزومات خط تولید، همچنین کالاهایی که محصول نهایی آنها با ارز 4200 تومانی وارد بازار می شود نیز مجازند با دریافت گواهی از وزارتخانه مربوطه به گمرکات مراجعه و بدون پرداخت ما به التفاوت ارزی نسبت به ترخیص کالاهایشان اقدام کنند.

کالاهای احتکار شده به فروش می رسند

وی خاطرنشان کرد: ستادی برای موضوع احتکار و اختفای کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور وارد شده، بویژه مایحتاج عمومی مردم و همچنین سایر کالاهای مورد نیاز که با ارز آزاد وارد شده، تشکیل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این ستادها در استان ها تحت نظر استانداران، با دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها و با مباشرت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل شده و با بررسی کارشناسانه و دقیق کالاهایی که باید به صورت منظم و زمان بندی شده به بازار معرفی شوند، اقدام می کند.

وی تاکید کرد: اگر احتکار یا اختفای کالا از سوی مردم یا بازرسان شناسایی و گزارش شود، حتما رسیدگی شده و با حکم محاکم تعزیرات حکومتی با قیمت مصوب در شبکه توزیع معین به فروش می رسند.

شریعتمداری یادآور شد: شماره تلفن های 135 سازمان تعزیرات حکومتی و 124 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آماده دریافت گزارش تخلفات است.

نوبخت: بسته حمایتی اقشار ضعیف نهایی شده است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بسته حمایتی اقشار ضعیف جامعه در حوزه حمایت های غذایی، اقتصادی و مالی نهایی و آماده شده است و گزارش آن در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه می شود.

 نوبخت افزود: متاسفانه این روزها شاهد برخی رفتارهای غیرحرفه ای تاجرانی بودیم که ارز 4200 تومانی دریافت کردند؛ انتظار داریم همان نرخ ارز دریافتی، کالا وارد و براساس همان قیمت باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: عملکرد برخی نشان داد که نیازمند پیگیری از سوی دستگاه های نظارتی است.

وی افزود: این نظارت ها و اقدامات می تواند بر فضای کسب و کار تاثیر منفی داشته باشد؛ امیدواریم به سرعت از این شرایط عبور کنیم و به ثبات برسیم.

معاون رئیس جمهور درخصوص برنامه تیم اقتصادی دولت برای بهبود فضای کسب و کار گفت: آنچه امروز به عنوان بهبود فضای کسب و کار مطرح می شود باید با توجه به مقتضیات زمان تحریم باشد و امیدواریم بتوانیم به کمک بسته حمایتی، بار نوسانات بازار ارز را تا حد مقدور کاهش دهیم.

وی درباره پاداش فرهنگیان نیز گفت: همانطور که هفته گذشته اعلام شد، 1200 میلیارد تومان به حساب ذینفعان واریز و 2500 میلیارد تومان نیز از مطالبات گندمکاران پرداخت شد.

كميته پارالمپيك در دولت تصويب شد

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: کمیته پارالمپیک در دولت تصویب شد و رسما با اساسنامه کار خود را دنبال می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برای حل مشکل کی‌روش با فدراسیون فوتبال اقدامی انجام شده یا نه، گفت: مشکل کی‌روش با فدراسیون فوتبال در حال حل شدن است.

وی با اشاره به مصوبات دولت در زمینه وزارت ورزش اظهار کرد: امروز تصویب اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک و قانون انقطاع آن از کمیته ملی المپیک که قرار بود اساسنامه جدید پیشنهادی آن را تقدیم دولت کنیم و در شش جلسه به صورت تخصصی بررسی شده، در دولت به تصویب رسید و مشکلات قانونی استقلال آن برطرف شد.

وی افزود: در حاشیه جلسه هیات دولت همچنین تفاهم نامه‌ای با وزیر کشور در زمینه توانمندسازی و تقویت مشارکت نهادمند اجتماعی سمن ها امضا کردیم که صدور مجوز فعالیت آنان تسهیل شود و مجوزهایی که قبلا صادر شده بود به تایید وزارت کشور رسید. امیدواریم که با امضاء این تفاهم نامه نزدیک به دوهزار سازمان مردم نهادی که توسط وزارت ورزش ایجاد شده از این به بعد با قدرت بیشتری انجام شود.

سلطانی فر در پاسخ به این پرسش که پیگیری انتشار لیست هایی درباره بدهی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به کجا رسیده است، گفت: ما از سال گذشته با سامان دهی دقیقی که درباره پرسپولیس و استقلال انجام دادیم هم در زمینه تامین منابع مالی اسپانسرینگ و هم سازمان دهی و پرداخت بدهی آنان، در حدود بیش از هشتاد درصد بدهی قطعی آنان  پرداخت شد و لیست هایی که متاسفانه مطرح می شود ادعاهایی از سوی افراد حقوقی و حقیقی است که باید این ادعا یا به تایید AFC برسد یا به تایید کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال و هیچ مشکلی هم وجود ندارد. آن مقدار محدود باقی مانده هم هرکدام به تصویب دو نهاد اشاره شده برسد بلافاصله توسط این دو باشگاه پرداخت می شوند.

پیش‌بینی بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر در ماه‌های باقی‌مانده سال ۹۷

انوشیروان محسنی‌بندپی سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد.

بندپیعنوان کرد: آقای روحانی بر توجه به اقشار کم درآمد و نیازمندان حمایت‌های اجتماعی تاکید داشتند. به لحاظ اینکه بگوییم تاریخی را برای این کار درنظر گرفته باشند، اینطور نیست اما در دستور کار است که حمایت‌های اجتماعی خود را از اقشار کم درآمد در مابقی سال ۹۷ داشته باشیم.

وی افزود: مهم‌ترین کاری که فقر را کاهش می‌دهد، ایجاد اشتغال است. هم آقای ربیعی و در ادامه آقای روحانی تاکیدشان روی بحث اشتغال فراگیر و سرعت بخشیدن به مشاغل خانگی و روستایی است.

سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون تقریبا ۵ هزار میلیارد تومان برای ۲۵ طرح مصوب شده و کارهای کارشناسی صورت گرفته است و با بانک تفاهم‌نامه منعقد شده که نشان می‌دهد بیش از ۹۰ هزار اشتغال تا الان ایجاد شده است و حدود ۷ هزار میلیارد تومان دیگر در این راستا پول وجود دارد که ما امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه دهیم.

بندپی تاکید کرد: در مورد ضمانت‌هایی که بخواهیم تسهیل کنیم؛ صندوق ضمانت تعاون برای مشاغل روستایی تا ۲۵۰ میلیون تومان ضمانت را تقبل می‌کند تا بروکراسی بانکی را برای این متقاضیان به حداقل برسانیم که زودتر کار را شروع کنند و طرح‌هایی که شورای فنی و بانک‌ها تایید می‌کنند زمینه اجرایی شدنشان ایجاد شود.

وی درباره بسته حمایت غذایی گفت: امسال ۲ کار کردیم؛ به دریافت‌کنندگان مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از ابتدای سال ۱۴ درصد افزایش دادیم و ۷۰۰ هزار خانوار به مرور در نوبت دریافت مستمری قرار گرفتند. در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را هم برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد.

گرانی میوه به علت سرمای اواخر فروردین است

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پیرامون علت گرانی میوه در ورزهای اخیر گفت: آنچه دولت پیگیری و دنبال می‌کند کالاهای اساسی و غذایی مردم است. گرانی میوه سردرختی بخش عمده‌اش به علت سرمایی است که در اواخر فروردین داشته‌ایم و خسارت سنگینی به باغداران ما زده شد و با برآورد ما این رقم نزدیک به یازده هزار میلیارد تومان خسارت بوده است.

وی ادامه داد: ما کمبود میوه به عنوان سردرختی داریم که بخشی از مساله گرانی قیمت به دلیل این موضوع بوده است. اما آنچه دولت پیگیری می‌کند کالاهای اساسی است که در سفره مردم وجود دارد و ما پیگیری می‌کنیم تا ارز برای آنها به موقع اختصاص یابد و قیمت‌ها توسط سازمان حمایت و سازمان بازرسی کنترل شود تا این کالاها در بازار به قیمت منطقی و ارزان ارائه شود.

حجتی درمورد خرید گندم توسط دولت از کشاورزان بیان داشت: خوشبختانه این روزها خرید دولت از کشاورزان از مرز پارسال گذشته است و نزدیک به 9 میلیون تن خرید گندم داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم تا اواخر شهریور به نزدیک 10 میلیون تن برسیم.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بخشی از منابع خرید گندم را قرار بود بانک‌ها اختصاص دهند که مقداری از آن را داده‌ و و مابقی نیز در حال پیگیری است. قسمتی از آن هم به صورت اسناد خزانه بوده که در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: 50 درصد از خرید گندم به هنگام و 50 درصد مابقی را یکی دو ماه عقب هستیم که این روزها رقم مناسبی نسبت به آن تخصیص پیدا کرده است تا بتوانیم مشکلات کشاورزان را حل کنیم.

حجتی درمورد افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: خوشبختانه ارز نهاده‌هایی مثل ذرت و جو به موقع اختصاص می‌یابد. وضعیت ذخایر شرکت‌های مباشر دولت مثل شرکت پشتیبانی دام و طیور خوب است و انبارهای کشور نهاده‌ها را در اختیار دارند و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی  اضافه کرد: بخشی از افزایش قیمت‌ها طبیعی است و بخشی دیگر را باید با ‌آن برخورد کرد. در بخش طبیعی یک مقدار قیمت‌های جهانی افزایش پیدا کرده ا ست به عنوان مثال سال گذشته در همین موقع ارزی که در اختیار ذرت قرار گرفته 3200 الی 3520 تومان بود اما امروز ا ین رقم 4200 تومان است. خود ذرت در بازار جهانی نیز یک مقدار افزایش داشته است وقتی به مرغ تبدیل می شود هزینه آن افزایش می‌یابد. عمده مشکل گرانی این است

حجتی افزود:  به هر حال بخشی از گرانی مرغ باید کنترل شود که در سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت ها در حال کنترل شدن است و فکر می‌کنم مشکلی در ارتباط با کالای اساسی در کشور نداریم. وظیفه سازمان حمایت این است که با توجه به قیمت‌های تمام شده تولید قیمت نهایی را اعلام کند و ماهم فرض را گذاشتیم که با قیمت‌های سازمان حمایت از مصرف کنندگان ، سازمان بازرسی آنها را کنترل کند.

اردکانیان : پرونده خاموشی‌های امسال بسته شده است

رضا اردکانیان وزیر نیرو در خصوص خاموشی‌های ماه‌های اخیر و افزایش حجم مصرف برق کشور گفت: با توجه به مجموعه برنامه‌ریزی‌هایی که شد و همکاری که مردم انجام دادند در بخش های مختلف خوشبختانه از جمعه ۱۹ مرداد که الان پنج روز از آن می‌گذرد خاموشی صفر داشتیم و با توجه به کاهش دما پرونده خاموشی‌ها برای امسال بسته شده است.

وی ادامه داد: همراهی مردم به گونه‌ای بود که پیش‌بینی ۵.۲ دهم درصد افزایش بار مصرف به ۲.۸ رسید و در مجموع ما ۳۴ روز خاموشی داشتیم که عمدتا به دلیل کم بارشی و کم شدن سهم نیروگاه برق آبی و دمای بالا و مستمر پیش آمد. تهران در مجموع ۴۴ روز دمای بالا داشت که بطور مستمر ۱.۹ درجه افزایش دما بود و به ازای هر یک درجه ۱۵۰۰ مگاوات افزایش، تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد.

اردکانیان افزود: امسال پرونده بسته شده اما برنامه‌ریزی کرده‌ایم برای سال بعد با پیش‌بینی شرایط مشابه تجربه امسال به کار گرفته شود.  برای ۹۰۰۰ مگاوات بیشتر برنامه‌ریزی کرده‌ایم که لازم است مبالغ ریالی و ارزی برای این موضوع تخصیص پیدا کند. همچنین پیش‌بینی داریم که ۴۰۰۰ مگاوات هم مدیریت مصرف صورت بگیرد از جمله همراهی صنایع بزرگ که برای خارج از مدار کردن برخی واحدها بدون خدشه وارد کردن به تولید باید اقدام کنند. خاموش نگه داشتن چاه‌های کشاورزی در زمان اوج مصرف هم موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: البته تجهیزاتی هم که می‌تواند در کاهش مصرف کمک کند، مثل تغییر لامپ‌ها را دنبال می‌کنیم. البته همراهی مردم در کنار تشویق موثر پرمصر‌ ها برای گرویدن به کم مصرفی هم موثر است که چاره آن تغییر تعرفه است که آن هم برنامه‌ریزی شده است.

اردکانیان گفت: امسال از این حیث باید قدردان تلاش همه باشیم، مخصوصا رسانه‌ها که برای ایجاد ارتباط موثر تلاش کردند. همچنین از همکاران صنعت برق که برای تعمیرات مواردی که بر اثر فشار زیاد از مدار خارج شده بودند، تلاش کردند تشکر می‌کنیم .

 

امیری :رئیس‌جمهور برای پایان دادن به گمانه‌زنی‌هایی که ممکن بود باعث چند دستگی در جامعه بشود، به مجلس می رود

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ارتباط با موضوع سوال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور گفت: براساس قانون آیین‌‌نامه داخلی مجلس از زمانی که سوال اعلام وصول می‌شود، آقای رئیس‌جمهور یک ماه وقت دارد تا در مجلس حضور پیدا کند که رئیس مجلس اعلام وصول کردند و بلافاصله آقای رئیس‌جمهور به خاطر پایان دادن به گمانه‌زنی‌هایی که ممکن بود باعث انشقاق و چند دستگی در جامعه بشود، اعلام آمادگی کردند تا در مجلس براساس آیین نامه مجلس در فرصت یک ماهه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: تاریخ دقیق حضور رئیس‌جمهور در مجلس هنوز تعیین نشده اما آن چیزی که مسلم است ایشان در موعد قانونی در مجلس ان‌شاءالله حضور پیدا خواهند کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره محورهای سوال از رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت: سوال از رئیس‌جمهور در پنج محور تنظیم شده است. این سوالات قبلا نیز در کمیسیون اقتصادی توسط نمایندگان رئیس‌جمهور پاسخ داده شده بود بنابراین سوال از رئیس‌جمهور در قالب همان پنج محور مطرح می‌شود و ان‌شاالله آقای رئیس‌جمهور نیز در مجلس حضور خواهند یافت و به آنها پاسخ خواهد داد.

خواندن 354 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395