پنج شنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 05:00

تایید کلیات طرح «اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی شورای نگهبان از تایید کلیات طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در هیات عمومی شورای نگهبان خبر داد.

عباسعلی کدخدایی با بیان این‌که «طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دو جلسه هفته گذشته و این هفته شورای نگهبان مورد بررسی و بحث قرار گرفت اکثریت اعضا با کلیات این قانون موافق بودند»، اظهار کرد: امیدواریم این قانون به زودی اجرایی شود، اما دو سوال و ابهام جدی در رابطه با این قانون باقی مانده بود که قرار شد از نمایندگان محترم جویا شوند و رفع ابهام شود و در نهایت شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که این قانون از چه زمانی در نهادهای دولتی و مرتبط اجرایی می‌شود، گفت: اجرای قوانین به ابلاغ از سوی مجلس و رییس جمهوری به دستگاه‌های اجرایی مرتبط است و پس از تشریفات قانونی و پس از رفع ابهامات ان‌شاءالله شاهد اجرای این برنامه باشیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با این‌که ابهامات مورد اشاره در این قانون شامل چه مواردی می‌شود؟ عنوان کرد: در دو مورد با وضع ایرادات عبارتی روبه‌رو بودیم که امیدواریم مجلس شورای اسلامی آن را اصلاح کند. مورد دیگر مربوط به حوزه نیروهای مسلح بود که تردیدهایی وجود داشت.

منبع: ایسنا

خواندن 361 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395