شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 09:28

پرداخت وام ضروری به 400 هزار بازنشسته

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به پرداخت وام ضروری به 400 هزار بازنشسته گفت: پرداخت وام ضروری بازنشستگان از مهرماه آغاز می‌شود که مبلغ وام از ۴ تا ۵ میلیون تومان افزایش یافته و از شهریور ثبت نام آن آغاز می شود.

تقی زاده افزود: در سال جاری مبلغ وام از ۴ میلیون به ۵ میلیون تومان افزایش یافته و دومیلیارد تومان نیز برای این وام اختصاص پیدا کرده است. همچنین کارمزد در نظر گرفته شده برای آن ۴ درصد است که سعی می کنیم به مرور بازنشستگانی که تاکنون وام را دریافت نکرده اند به آنها پرداخت کنیم.

  • دو میلیون نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی

وی با اشاره به بیمه تکمیلی بازنشستگان ادامه داد: در سال جاری از ۶ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش صندوق بازنشستگی، دو میلیون نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند که سرانه ارائه خدمات توانبخشی در بخش های سمعک، عصا و عینک به ۵۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

به گفته مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، سرانه بیمه تکمیلی پرداختی سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان بود که امسال به ۳۰ هزار تومان رسیده است.

  • برخورداری 32 هزار بیمار صعب العلاج از خدمات بیمه تکمیلی

تقی زاده با اشاره به اینکه ۳۲ هزار بیمار صعب العلاج از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند، تصریح کرد: سعی کرده ایم در بسته جدید بیمه تکمیلی خدمات ویژه ای برای این افراد در نظر بگیریم.

  • افزایش حقوق بازنشستگان نیازمند اعتبار 30 هزار میلیاردی

وی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری یادآور شد: در سال گذشته ۲۲۰۰ میلیارد تومان و در سال جاری نیز همین مبلغ برای همسان سازی اختصاص پیدا کرده است. این در حالی است که برای اینکه بتوانیم حداقل حقوق بازنشستگان را به دو میلیون تا دو میلیون صد هزار تومان برسانیم به ۳۰ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

  • فراهم سازی سفرهای زیارتی برای 200 هزار بازنشسته

تقی زاده با اشاره به سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان خاطرنشان کرد: سعی می کنیم سفرهای زیارتی را برای ۲۰۰ هزار نفر فراهم کنیم که تعداد آنها نسبت به قبل دو برابر خواهد شد و هزینه سفر برای هر بازنشسته ۷۴۰ هزار تومان می شود که می توانند از تخفیف ۵۰ درصدی در ۶۷ هتل و ۳۰ سوئیت صندوق بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: الکترونیکی کردن فرآیند دریافت و پرداخت اسناد پزشکی و همچنین دریافت غرامت از جمله اقداماتی است که انجام شده به طوری که به جای یک ماه بازنشستگان می توانند ظرف ۴۸ ساعت خسارات اسناد خود را دریافت کنند.

  • ایجاد دهکده سلامت ویژه بازنشستگان در استان تهران

تقی زاده در خصوص ایجاد دهکده سلامت ویژه بازنشستگان بیان داشت: طی  توافق  با استاندار تهران با توجه به اینکه ۳۰ درصد بازنشستگان در استان تهران هستند، دهکده سلامت  به صورت پایلوت در این شهر ایجاد می شود.

  • در خواست از شهرداری کلان شهرها برای نامگذاری پارک بازنشستگان

وی افزود: از شهرداری کلان شهرها درخواست کرده ایم در هر منطقه، پارکی را به نام بازنشستگان نامگذاری کند و ما نیز در آن پارک، خانه امید ایجاد خواهیم کرد.

  • تکمیل 28 خانه امید برای بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه ۲۸ خانه امید تاکنون تکمیل شده است، گفت: ۲۰ خانه امید نیز در استان های مختلف در حال احداث داریم.

  • ۶۷ شرکت زیانده از طریق بورس و فرابورس واگذار می شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص خروج شرکت های زیانده و واگذاری آنها در بورس ، اظهار داشت: ۶۷ شرکت زیانده از طریق بورس و فرابورس واگذار می شود و همچنین ۹ شرکت سودآور را نیز خارج از استراتژی ها واگذار خواهیم کرد.

وی افزود: ۲۳ شرکتی که بیش از ۴۰ درصد سود دارند، مدیریت آنها را واگذار خواهیم کرد و هلدینگ های انرژی، غذا و دارو و آتیه صبا را نیز به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

  • ۸۳.۵ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه ۸۳.۵ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند، گفت: باید بتوانیم حقوق این افراد را به ۲ میلیون تومان برسانیم. همچنین سه درصد نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که البته این افراد ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار دارند.

به گفته وی ماهیانه ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان هزینه می شود.

خواندن 236 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395