شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 14:06

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تأکید کرد؛

نگرانی از شرایط تحریم‌های داخلی برای صنعت فولاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: محمد کشانی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان گفت: برنامه صادرات شمش فولاد خوزستان برای کل سال ۱۳۹۷ دو میلیون تن پیش‌بینی و برنامه ریزی شده اما تا پایان تیر ماه یعنی فقط ظرف چهارماه از سال، بیش از پنجاه درصد آن یعنی یک میلیون و هشتاد و نه هزار تن محقق گشته است.

او دستیابی به این رکورد را یک موفقیت عالی در مدیریت بحران و فروش صادراتی شرکت در شرایط تشدید تحریم ها توصیف نمود.

 به گفته کشانی، دولت بر مبنی تولید ۲۵ میلیون تن در سال ۹۷ حدود ۱۲ میلیون تن برای صادرات در نظر گرفته است. وی تصریح داشت: علیرغم خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها، شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور توانست طی چهار ماه از سال ۱۳۹۷ پنجاه درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.

نگرانی ما از تحریم آمریکا نیستیم بلکه نگرانی ما بیشتر از شرایطی است که در داخل کشور فضای فعالیت را برای شرکت های فولادی سخت ودشوار کرده است.

کشانی تهیه گزارشات هفتگی  و برنامه ریزی خرید اقلام استراتژیک را از اقدامات ستاد مقابله با تحریم‌ها در فولاد خوزستان بر شمرد و اظهار داشت: در زمینه خرید و تامین اقلام استراتژیک مورد نیاز فولاد، از جمله الکترود و دیگر موارد، تدابیر لازم دیده شده و تدارک آنها تا پایان سال ۱۳۹۸ نیز برنامه ریزی گشته است.

 البته در همین راستا، موضوع بومی سازی نیز سر لوحه کار ستاد یاد شده قرار دارد.

وی گفت: از پیمانکاران داخلی خواسته ایم حداکثر تلاش خود را بنمایند و حتی از بابت تامین مالی طرح‌های خوداتکایی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 کشانی تاکید نمود: به یاری خداوند متعال،  بومی سازی فولاد را تا قطع وابستگی از واردات اقلام مورد نیاز در این بخش ادامه خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در ادامه پیام خود با اشاره به شرایط ویژه مقابله با تحریم ها در کشور گفت: برای حمایت از صنایع پایین دستی نیز، فولاد خوزستان برنامه‌های مفصلی در دستور کار خود دارد، که از جمله آنها، افزایش فروش داخل و اولویت تامین شمش نوردهای داخلی است که در دستور کار ستاد مربوطه میباشد.

وی از فولاد اکسین،گروه نورد و کاویان به عنوان کارخانجات نوردی یاد کرد که فولاد خوزستان به عنوان تامین کننده شمش، آنها را تحت حمایت دارد.

کشانی تصریح کرد در ۴ ماه امسال فروش داخل فولاد خوزستان به ۲ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که بیانگر اراده این شرکت در حمایت از کارخانجات نورد داخلی است.

مدیرعامل فولاد خوزستان همچنین اقدامات مالی در کاهش قیمت تمام شده شمش را در روند افزایش تولید شرکت مورد تاکید قرار داد.

محمد کشانی در بحث توسعه شرکت و برنامه های آتی فولاد خوزستان در این زمینه اظهار داشت: طرح افزایش ظرفیت زیر سقفی از سه میلیون و هفتصد هزار تن کنونی به پنج میلیون و دویست هزار تن، با حداکثر تلاش در فولاد خوزستان دنبال می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری نمود که در آتیه نزدیک، مگا مدول احیا مستقیم یک میلیون و هشتصد هزار تنی جدید این شرکت که مناقصه آن در اهواز بتازگی برگزار شده، عملیات اجرایی خود را آغار نماید.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان پیام خود، خطاب به کارکنان شرکت تصریح نمود: در شرایط کنونی،فولاد خوزستان امانتی در دست ماست که باید با تلاش و همدلی آن را به بهترین شکل حفظ کنیم و توسعه دهیم تا در آینده آن را به نسل های آتی تحویل دهیم که در کنار این صنعت، همچنان اشتغال مفید و سازنده داشته و زندگی نمایند.

خواندن 307 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395