شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 15:14

تفسیر وظایف «گروه اقدام ایران» از زبان وزیر خارجه آمریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر خارجه آمریکا که روز پنجشنبه از تشکیل گروه موسوم به گروه اقدام ایران به ریاست بریان هوک خبر داده بود، در مصاحبه ایمیلی با نیویورک تایمز مدعی شد: وزارت خارجه راهبردی صحیح و تیمی از کارشناسان درجه یک در حوزه مسائل ایران را در اختیار دارد.

«مایک پومپئو» در مصاحبه با «نیویورک‌تایمز» به سوالاتی درباره «گروه اقدام ایران»، پاسخ داد ادعاهای همیشگی را تکرار کرد و مدعی شد: ایران، تهدیدی علیه آمریکا و متحدان ماست و به تروریسم، بی‌ثباتی و اشاعه تسلیحاتی در خاورمیانه، اروپا و فراتر از آن دامن می‌زند.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه در وزارت خارجه راهبردی صحیح و تیمی از کارشناسان درجه یک در حوزه مسائل ایران را در اختیار داریم، گفت: لازم است فورا به دیپلماسی و هماهنگی‌های خود با شرکایمان در سراسر دنیا، سرعت ببخشیم.

روز پنجشنبه وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا برای هماهنگ‌ کردن اقدامات مربوط به ایران تشکیل شده است. «مایک پومپئو»، «برایان هوک»، را به عنوان رئیس این گروه منصوب کرد.

 منبع: ایلنا

خواندن 234 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395