شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 15:18

اتحادیه عرب گرفتار بحران مالی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیرکل اتحادیه عرب درباره بحران مالی این اتحادیه هشدار داد که چنین وضعیتی می‌تواند به توقف فعالیت‌های آن در خارج بینجامد.

«احمد ابوالغیط» دبیرکل سازمان ملل طی گفت‌وگویی با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، ایران را به مداخله در بحران یمن متهم کرد و مدعی شد این رویکرد ایران عامل تداوم این بحران است.

ابوالغیط در این اظهارات بی‌اساس گفت: «ایران تلاش‌ها برای حل و فصل سیاسی بحران در یمن را از بین می‌برد».

وی در ادامه درباره بحران مالی اتحادیه عرب هشدار داد و گفت:‌ «اتحادیه عرب با بحران مالی بزرگی روبه‌رو است که تاثیر منفی بر فعالیت‌های این اتحادیه در خارج می‌گذارد. مثلا ممکن است اتحادیه عرب نتواند در فعالیت‌های بین‌المللی مشارکت داشته باشد. همگان از اتحادیه عرب سود می‌برند ولی برخی نمی‌خواهند به مسئولیت‌های‌شان در قبال آن عمل کنند. از همگان می‌خواهم هدف حفظ مفهوم کار مشترک عربی را در نظر بگیرند؛ زیرا این تنها گزینه برای امت عربی در برهه کنونی به‌شمار می‌رود».

دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه اظهار داشت: «عربستان نقش اساسی و مهمی در فعالیت مشترک عربی ایفا می‌کند و ریاستش بر این دوره فرصت خوبی را برای پیشبرد همکاری و هماهنگی عربی فراهم کرده است».

منبع: ایلنا
خواندن 222 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395