شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 23:52

مدیرعامل موسسه ثامن الحجج به حبس طولانی محکوم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل دادگستری استان تهران از محکومیت «الف.م» مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج به حبس طولانی خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی درباره صدور حکم متهمان پرونده ثامن الحجج اظهار داشت: مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج به حبس طویل المدت محکوم شده اما به خاطر محذوریت های قانونی از بیان جزئیات حکم معذور هستم. 
رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: حکم صادره شده از سوی دادگاه، غیرقطعی و قابل اعتراض از سوی متهمان، شکات و حتی نماینده دادستان است. 
وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود دادگاه در مهلت مقرر قانونی حکم را صادر نکرده است، افزود: با اعلام ختم دادرسی از سوی شعبه رسیدگی کننده در دادگاه کیفری یک استان تهران، هیئت قضایی مشغول انشاء رأی شد و حکم مقتضی را در مهلت مقرر قانونی صادر کرده است. 
پرونده ثامن‌الحجج سه متهم دارد که دادگاه رسیدگی به اتهامات آنها طی 12 جلسه در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
متهم ردیف اول این پرونده با قرار وثیقه چهار هزار میلیارد تومانی در زندان به سر می‌برد و متهمان ردیف دوم و سوم هم فعلاً به قید وثیقه آزاد هستند.
ارزش مالی پرونده مزبور 12 هزار میلیارد تومان برآورد شده است و 360 شاکی دارد.
مشارکت در اخلال نظام اقتصادی کشور به نحو عمده بدون قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران یا مقابله با آن، اتهام متهمان پرونده موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج است.
منبع: ایرنا

خواندن 223 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395