یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 13:58

تصمیم شورای عالی بورس، به نفع تولید و مردم است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیرکل انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی از مصوبه شورای عالی بورس و واقعی شدن قیمت ها در بورس کالا حمایت کرد و گفت: برای جلوگیری از رانت و سوء استفاده باید قیمت ها در بورس کالا واقعی شود تا تنها تولید کنندگان واقعی بتوانند از بورس کالا خرید کنند.

احمد مهدوی ، با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی بورس در خصوص واقعی شدن قیمت محصولات در بورس کالا، گفت: متاسفانه قیمت گذاری دستوری در بورس کالا مشکلاتی را برای کل فعالان بازار از تولیدکننده گرفته تا مردم به عنوان مصرف کننده نهایی را فراهم کرده است به طوری که برخی از افراد که تولید کننده واقعی نیستند از این وضعیت سوء استفاده کرده و محصول نهایی خود را با قیمت ارز آزاد در بازار به فروش می رساندند.

وی افزود: بنابراین برای جلوگیری از این سوء استفاده ها،  باید قیمت ها واقعی شود تا بساط دلالان برچیده شده و تنها تولید کنندگان واقعی بتوانند همانند سابق از بورس کالا خرید کنند و نه کسانیکه از نقدینگی برخور دارند.

مهدوی گفت: بنابراین حاکمیت باید جلوی این سوء استفاده ها را بگیرد و نگذارد رانت و دلالی توسعه پیدا کند که تنها راهکار آن این است که قیمت ها در بورس کالا واقعی شود؛ مصوبه روز گذشته شورای عالی بورس نیز در همین راستا به تصویب رسید که مصوبه بسیار خوبی است و امیدواریم با تدبیر همه مسئولان و هدایت وزارت صمت به سمت واقعی شدن قیمت ها حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: بنابراین از مصوبه شورای عالی بورس و واقعی شدن قیمت ها در بورس کالا حمایت می کنیم زیرا با این مصوبه کسانیکه از رانت برخوردارند و خریدار واقعی نیستند و فقط برای سوء استفاده در صف خرید کالاها قرار می گیرند تا محصولات خود را با قیمت های بالاتری در بازار آزاد به فروش برسانند، از مبادلات کنار روند.

منبع: ایلنا

خواندن 225 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395