یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 14:25

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس در واکنش به ادعاهای مایک پنس و پمپئو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی در واکنش به سخنان اخیر پنس معاون رئیس جمهور و پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بیانیه‌ای صادر کردند.

بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز قرائت شد که به شرح زیر است:

سخنان اخیر پنس معاون رئیس جمهور و نیز پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مورد حقوق اقلیت‌های دینی در ایران کلا بی‌پایه و اساس بوده انطباقی با واقعیت‌های موجود نداشته و صرفا در راستای تبلیغات سیاسی با اهداف مشخص ضدایرانی بیان شده‌اند.

ایران از منظر آزادی‌های انجام مناسک دینی، حقوق اجتماعی و آزادی‌های فرهنگی، اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی در زمره کشورهای جهان است که در آن بستری مناسب، امن و تضمین‌شده نه تنها برای همزیستی مسالمت‌آمیز بلکه برای رشد و بالندگی جوامع پیروان ادیان گوناگون توحیدی مهیاست.

سکوت مطلق دولت آمریکا در قبال پایمال شدن حقوق جوامع شیعی در کشورهای عربستان و بحرین نسل کشی مسلمانان میانمار، یمن و نوار غزه از یک سو و حمایت این رژیم از قوانین  جدیدالتصویب آپارتاید در سرزمین‌های اشغالی از سوی دیگر به روشن بیان‌گر عدم پایبندی سران آمریکا به آزادی‌های دینی و مذهبی و موازین حقوق بشر است.

در ایامی که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در برابر توحش تروریسم داعشی به حمایت گسترده از مسیحیان عراق و سوریه می‌پرداخت سران استکبار جهانی خود را به خواب زده بودند و اکنون پس از پیروزی مقاومت مردم منطقه بر داعش چنین موضع‌گیری به اصطلاح بشردوستانه آمریکا تنها و تنها مصداق عینی اشک تمساح است.

تلاش‌های تبلیغاتی و سیاسی دشمنان موحد ملت ایران همانند گذشته محکوم به شکست بوده و همبستگی ملی و تاریخی پیروان ادیان توحیدی در جمهوری اسلامی ایران حول محور قانون اساسی کشور ولایت فقیه و منافع ملی سدی مستحکم در برابر الحاد و کفر جهانی است.

ما نمایندگان پیروان ادیان توحیدی بار دیگر بر وحدت تاریخی و ژرف آحاد ملت ایران تاکید نموده و بر سر میثاقی که برای دفاع و صیانت همه جانبه از میهن عزیزمان داریم همچون همیشه تا پای جان ایستادگی خواهیم نمود.

منبع: ایلنا

خواندن 292 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395