یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 14:55

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت و ساز غیرمجاز انضباط شهری را مختل کرده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: چند نقشه ای بودن و ساخت و سازهای غیرمجاز انضباط شهری و احداث اصولی سازه ها را مختل کرده است.

حامد مظاهریان روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید را ه و شهرسازی لرستان در سالن اجتماعات بانک صادرات خرم آباد افزود: تعریف چندین نقشه برای یک ساختمان و ساخت های غیرمهندسی و غیراصولی، شهر را به نقطه غیرقابل برگشت سوق می دهد.

وی اظهار داشت: خرم آباد شرایط تبدیل شدن به یک شهر ایده آل را دارد که برای این مهم باید انضباط شهری برقرار شود و گسترش یابد.
وی با بیان اینکه تحول بزرگی در حوزه مسکن و ساختمان لرستان رخ داده ادامه داد: سال 85 تراکم خانوار این استان در واحد مسکونی 1.13 بوده و به ازای هر 100 باب خانه 113 خانوار وجود داشت.
مظاهریان گفت: این شرایط در سرشماری سال 95 بهبود یافته و به ازای هر 100 خانه 104 خانوار در استان زندگی می کند.
وی ظرفیت نظام مهندسی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: سال 85 در احداث ساختمان های روستایی 60.3 درصد از مصالح بادوام استفاده می شد که این میزان در سال 95 به 81.5 درصد ارتقا یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت باید در حوزه مسکن سیاست گذار باشد بیان کرد: اولویت احداث مسکن در حاشیه شهرها به بافت های میانی تغییر یافته چرا که توسعه منفصل شهرها اقدامی غیرکارشناسی با هزینه های بالا است.
مظاهری تصریح کرد: توجه به اقشار متوسط و جوانان برای تامین مسکن از اولویت های دولت است که طرح اعطای وام 2 برابری تا نیمه سال گذشته روند خوبی داشت اما به دلیل بهم خوردن تعادل بازارهای رقیب و موازی و تاثیر نرخ سکه و ارز، مسکن به عنوان کالای اقتصادی و سرمایه ای شناخته شد و ارزش تسهیلات مصوب شده برای خرید مسکن کاهش یافت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این آیین گفت: ادغام حوزه راه و شهرسازی و انتخاب یک مدیر برای این اداره کل موجب می شود در یکی از بخش ها تلاش بیشتر و بخش دیگر متحمل آسیب جدی شود.
احمد مرادپور افزود: اتصال راه های اصلی لرستان به استان های همجوار باید در اولویت قرار گیرد اما در حال حاضر مشکل اصلی استان در خصوص شهرسازی است.
وی با تاکید بر ساخت و ساز کمی و کیفی اظهار داشت: نظام مهندسی با بیش از 10 هزار مهندس مسئولیت طراحی و نظارت بر ساخت و ساز را دارد اما با این وجود شهرها بدقواره هستند، به نماسازی توجه نمی شود و ایرادهایی نیز در مباحث کمی و کیفی وجود دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با انتقاد از چند نقشه ای بودن ساختمان ها در استان گفت: شهرداری، مالک، نظام مهندسی و در برخی موارد افراد خانواده نیز نقشه های متفاوتی برای احداث بنا ارائه می دهند.
مرادپور اضافه کرد: لرستان افراد توانمندی در حوزه راه و شهرسازی دارد اما تعدد کاندیداها برای دریافت سمت مدیر کلی این بخش، موجب تفرقه میان هواداران انها و در نهایت انتخاب یک مدیر غیربومی شد.
در ایم مراسم با تقدیر از خدمات 25 ماهه علی علیخانی، رضا خالقی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی لرستان معرفی شد.
خالقی پیش از این معاون مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز بوده است.
طول راههای لرستان هشت هزار کیلومتر که حدود 6 هزار کیلومتر آن راه روستایی است.
منبع: ایرنا

خواندن 1955 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395