یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 16:08

فرهنگ‌سازی متناقض در رادیو ورزش

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سیف اله یزدانی

عصراقتصاد: اکثر اوقات که در خودرو برای جا به جایی نشسته ام به رادیو گوش می‌کنم که به ترتیب الویت، مذاکرات مجلس از شبکه فرهنگ، اخبار ساعت چهارده از رادیو ایران و در باقی وقت‌ها رادیو ورزش را انتخاب می‌کنم.

اواخر هفته گذشته چهارشنبه یا پنجشنبه بعد از دو، رادیو ورزش در برنامه روتین خود در کنداکتور عادی خود مجله تیر اندازی را با اجرای پیر ایرانی پخش می کرد.

در بخشی از این برنامه که به همراه آجرلو اجرا می‌کرد، تماس تلفنی با ارومیه داشت برای مسابقات احیای دریاچه ارومیه، در دو ماده کامپوند و ریکرز رشته تیراندازی با کمان که خانم احمدی راجع به این مسابقات توضیح می داد و در گزارش خود گفت: که این مسابقه در دو رشته ریکرز و کامپوند با حضور 125 نفر ورزشکار خانم و آقا در دو روز برگزار می شود.

پیر ایرانی مجری برنامه، کلام خانم احمدی را قطع کرد و پرسید شما چند سال است که در تیر اندازی با کمان فعالیت می کنید و از توضیحات خانم احمدی مشخص شد بیش از 15 سال است که در رشته تیر اندازی با کمان در سمت های مختلف فعالیت دارد.

پیر ایرانی با یک لحن استاد مآبانه خطاب به خانم احمدی گفت: تیر اندازی با کمان را رشته می گویند و کامپوند و ریکرز هر کدام یک ماده از این رشته ورزشی هستند و شما باید در این مدت این را متوجه شده باشید.

خانم احمدی در ادامه گزارش با دقت و وسواس خاصی سعی کرد تذکر پیر ایرانی را رعایت کند که موجب تشویق وی از طرف مجری شد.

روز شنبه در اخباری که رادیو ورزش سر هر ساعت پخش می‌کند، گوینده خبر که در تهران در کنار دست پیر ایرانی و سایر رادیو ورزشی‌ها فعالیت می‌کند، در گزارش خود از همین مسابقات عبارت رشته کامپوند و رشته ریکرز را تکرار کرد و گزارشگر تلفنی این مسابقات هم از این دو ماده ورزشی به عنوان رشته نام برد.

به نظر می رسد عزیزان رادیو ورزش قبل از اینکه با اعتماد به نفس و لحن پر انتقاد یک مسئول غیر رادیویی را مورد خطاب قرار دهد، بهتر است آیین گفتار و ادبیات رادیو ورزش را هماهنگ کند.

یعنی اگر خانم احمدی بعد از روز شنبه با پیر ایرانی تماس می گرفت و همین موضوع را یادآور می شد، وی چه پاسخی داشت بدهد؟

خواندن 267 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395