دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 09:09

اطلاعات تکميلي

  • مونسان مطرح کرد؛

رایزنی برای حذف مُهر ورود در گذرنامه گردشگران خارجی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رایزنی میراث فرهنگی برای حذف مهر ورود در گذرنامه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: رایزنی‌هایی برای حذف مهر روی گذرنامه گردشگران خارجی برای به کشور شده و امید است این هدف محقق شود.

به گزارش عصراقتصاد، علی اصغرمونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، معاون رئیس جمهور در نشست هم اندیشی رئیس سازمان میراث فرهنگی با اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران که امروز در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد، اظهار کرد: می دانم که امروزه شرایط تمام بخش های کشور سخت شده و امید است که با ارائه راه حل ها بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم.

وی افزود: امروزه میزان ورودی ما از کشورهای منطقه  وضعیت خوبی دارد اما میزان ورودی از کشورهای اروپایی کاهش پیدا کرده است. این روزها بحث تهدیدها و نرخ ارز روی گردشگران اثر گذاشته اما با تلاش دولت، امید است که به وضعیت نرمال برگردیم البته روی بسیاری از مباحث مطرح شده،اقداماتی انجام و برای مالیات ارزش افزوده نیز کارهایی صورت گرفته است و به نظر خوب است که این مساله در قالب یک بسته حمایتی انجام شود البته برای مالیات ارزش افزوده نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور فرستاده می شود.

مونسان با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت های هواپیما روی عرصه گردشگری تاثیر گذار است، گفت:امروزه ارز۴۲۰۰فقط روی کالاهای اساسی رفته و از خدمات هواپیمایی برداشته شده است که این امر باعث افزایش قیمت بلیت هواپیماها شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت:امسال۸هزار و ۷۰۰میلیارد تومان به صنعت گردشگری اختصاص پیدا کرده است و بدهی ۳، ۴ساله با نرخ سود یارانه تسهیلات نیز صفر شده است.درباره افزایش هزینه ها نیز سوخت و آب و برق افزایشی نداشته اما هزینه سایر خدمات با تصمیماتی که امروز گرفته می شوند تا اندازه ای کاهش پیدا می کنند.

مونسان گفت:صحبتهایی هم انجام شده که مهر روی پاسپورت ورودی های کشور حذف شود از این رو امید است در نامه ای به امضای من و وزیر صنعت برای معاون اول رئیس جمهور، این موضوع  محقق شود.

وی افزود: پیش از این موضوع را با معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه و معاونت امنیت ناجا نیز مطرح کرده بودیم که آنها نیز همراهی کردند.

مونسان درباره به نتیجه رسیدن این موضوع گفت: نامه به معاون اول ریاست جمهوری ارسال شده و با همکاری وزارت امور خارجه تا نهایی شدن آن را پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار کرد:هر بخشی از اختیارات که قابل تفویض باشد،ما آمادگی آن را داریم.در خصوص تغییر معاون گردشگری نیز اگر شما از معاون گردشگری راضی باشید تغییری به آن شکل که گفته شده،نخواهیم داشت.

  • امضای تفاهمنامه با ناجا برای ساماندهی مراکز اقامتی و رفاهی

وی گفت:در مورد واحدهای اقامتی غیر مجاز نیز تفاهمنامه ای با ناجا امضا می کنیم که امید است مشکلات را تا اندازه ای حل کند و هیچ دستگاه دولتی حق ندارد که مراکز اقامتی و رفاهی برای خودش ایجاد کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:تصمیماتی برای اجرای لایحه منع به کارگیری بازنشستگی در سازمان شده‌ بود اما موضوع آنطور که در رسانه‌ها مطرح شد، نبود.

وی با بیان اینکه مساله بیشتر به جابه جایی معطوف بود، گفت: ما استعفایی نداشتیم و برکناری در کار نبوده‌ است.

او در مورد سرپرستی محب خدایی بر دو معاونت افزود: موقتا سرپرستی بخش سرمایه گذاری به گردشگری سپرده شده است. ضمن اینکه برای وزارتخانه شدن یکی از معاونت‌ها باید کم شود.

محمد محب‌خدایی معاون گردشگری در این نشست گفت: در راستای درخواست جامعه هتلداران با سازمان تامین اجتماعی مذاکراتی داشته‌ایم، همچنین موضوعات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده نیز در حال پیگیری است و جلسات مثبتی در این خصوص برگزار شده است. موضوعات قابل واگذاری به جامعه هتلداران احصا شده است و به زودی ابلاغ می‌شود.»

محب‌خدایی تصریح کرد: «برنامه جذب گردشگر از کشورهای هدف تهیه شده است و در آینده نزدیک با سفر به کشورهای عراق، چین، ترکیه و آذربایجان در راستای پیاده سازی برنامه جذب گردشگر اقدامات اجرایی انجام می‌شود.»

 جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران در این نشست گفت: متاسفانه به رغم افزایش مسافرت در کشور، مسافران هتل‌ها کاهش داشته است، اکثر هتل‌ها از نداشتن مسافر رنج می برند، مجبور به تعدیل نیرو شده اند.

او تصریح کرد: علاوه بر کاهش مسافر افزایش هزینه‌ها نیز از اجمله مشکلات حوزه هتلداری است، درآمد و سود هتل ها کاهش یافته است، این مشکلات در حوزه هتل ها خارج از توان سازمان میراث فرهنگی است و به سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاه ها مربوط می شود، در بخشی که مربوط به سازمان است می توان به مسائل مربوط به حوزه استاندردسازی، درجه بندی، مباحث مربوط به تسهیلات بانکی و غیره اشاره کرد.

حمزه زاده ادامه داد: خوشبختانه در کنار این موارد کارهای خوبی انجام شده است، برای انسجام هتلداران در کشور به کمک معاون گردشگری اساس نامه تیپ تدوین کردیم و تشکل‌ها در حوزه هتلداری دارای انسجام شده اند، در این زمینه از معاون گردشگری تقدیر می کنیم.

رئیس جامعه هتلداران گفت: براساس قانون ۶ توسعه سازمان می تواند برخی امور را به تشکلها واگذار کند با توجه به انسجام تشکل هتلداران بخشی از این تصدی گری می تواند به این تشکل واگذار شود، جامعه هتلداران ایران می تواند در راستای حل مشکلات هتلداری کشور گامهای مثبتی بردارد.

او افزود: مشکلات مربوط به ارز نیز در امور مربوط به هتلداران موانعی را ایجاد کرده است، این ما معتقدیم زمانی به توسعه می رسیم که همدلی داشته باشیم و تشکل هتلداران در کنار سازمان مشکلات را حل کنند.

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: ۶ شهریور جلسه تمام هتلداران کشور را در جزیره کیش خواهیم داشت و برای ۴ مهر ماه همایش هتلداران کل کشور را خواهیم داشت و هدف ما ارتقای صنعت گردشگری و هتلداری است، ما نیازمند تدوین یک بسته حمایتی هستیم.

شهرام شیروانی نایب رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: تقاضا داریم با توجه به توانایی هایی که معاون گردشگری دارند، ایشان در این سمت حضور داشته باشند.

او ادامه داد: تقدیر می کنیم که جلوی پرداخت ارز مسافرتی گرفته شد، تقاضا داریم همان نرخ ریالی را تبدیل به نرخ ارز کنیم تا مسافران سر در گم نشوند، نرخ ارزی هتل ها را ابلاغ کنید تا هتل ها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، براساس چه نرخی باید اعلام کنیم.

امیری مدیرعامل هتل اسپیناس در این جلسه گفت: خدمات هتل ها استاندارد است، هزینه‌ها دلاری شده است اما هزینه را نمی‌توانیم از خدمات گیرنده بگیریم، قیمت هتلهای ۴ و ۵ ستاره را ما نباید مشخص کنیم، هتلها قبلا دو نرخ داشتند، ریالی برای گردشگران داخلی و ارزی برای گردشگران خارجی، امروز ما تلاش کرده‌ایم تا هتلهای کشور استاندارد شود.

او اضافه کرد: ما حاضریم هتل ۴ ستاره کشورمان هم‌قیمت هتل ۴ ستاره کابل باشد، این هتل در کشورهای دیگر دنیا زیر ۱۰۰ دلار نیست، ما باید بتوانیم هزینه خدماتی را که ارائه می‌دهیم دریافت کنیم، قیمت هتل ۴ و ۵ ستاره براساس اسلام آباد و کابل هم بگیرید ما قبول می‌کنیم، ما حاضریم این دلار را به دولت بدهیم.

سیادتیان رئیس جامعه هتلداران استان فارس گفت: هتل‌های ما با کمبود مسافر روبرو هستند و باید بسته‌های حمایتی دریافت کنند.

خواندن 248 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395