دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 09:47

پرداخت 5 میلیارد تومان هزینه طرح نذر آب توسط هلال احمر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به هزینه کردن ۵ میلیارد تومان برای طرح نذرآب گفت: ما علاوه بر توزیع آب شرب در ۱۹ شهرستان استان سیستان و بلوچستان تیم های داوطلبانه درمانی نیز در این ۱۹ شهرستان مستقر کردیم که از استان های مختلف دارو و پزشک به صورت داوطلب اعزام شده اند و به مردم خدمات درمانی ارائه می دهند.

روز گذشته نشست خبری در خصوص فعالیت ها و خدمات هلال احمر در طرح نذر آب برگزارشد و در این مراسم "محمدی نسب" دبیر کل جمعیت هلال احمر با حضور اصحاب رسانه، فعالیت‌ها و خدمات هلال احمر را در این طرح تشریح کرد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر اقداماتی مانند ارائه خدمات به زائران در حج، برگزاری اردوهای سازمان جوانان، امدادرسانی سازمان امداد و نجات در حوادث جاده ای و طرح نذر آب توسط سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر صورت می گیرد.

  • بحران کمبود آب شرب جدی است

وی با اشاره به بحران خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان افزود: خشکسالی عوارض مختلف در زمینه های کشاورزی، اقتصادی، دامپروری و محیط زیستی دارد و مسئله ای که باعث ورود جمعیت هلال احمر به این بحران شد، بحران کمبود آب شرب بود و ما می خواستیم قدری از آلام مردم را کاهش دهیم.

  • گسترش طرح نذر آب به سایر استان ها

محمدی نسب این طرح را یک طرح ملی و کشوری دانست و گفت: این طرح یک طرح ملی است که از استان سیستان بلوچستان آغاز شده است و ما امیدواریم تا با کمک و حمایت های مردم بتوانیم به استان های دیگری مانندجنوب کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، بوشهر که با مشکل آب شرب مواجه هستند، گسترش دهیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: ما استان سیستان و بلوچستان را به ۱۹ شهرستان تقسیم کردیم و هریک از این بخش ها را به یکی از استان های کشور سپردیم تا به مسائل و حل آن کمک کنند.

محمدی نسب مطرح کرد: ۵۲۱ روستا در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شد که در این روستاها شبکه آب رسانی اساسا وجود ندارد و یا اگر هم وجود داشته باشد، خالی از آب است. ما متناسب با جمعیت هر روستا شبکه هایی را ایجاد کردیم تا آب در این مناطق توزیع شود.

  • طرح ابرسانی در روستا نیازمند کمک های مردمی

وی با اشاره به وجود ۷۰ تانکر سیار برای پر کردن مخازن آب در روستاها افزود: ۷۰ تانکر سیار برای پر کردن مخازن وجود دارد که حداقل ۵ ماه از سال باید این کار صورت گیرد. این کار نیازمند هزینه هایی است و ما نیازمند مشارکت و کمک های مردم هستیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در خصوص روش های  جمع آوری کمک های مردمی به هلال احمر گفت: چندین روش برای جمع آوری کمک های مردمی پیش بینی کرده ایم، یکی از آن ها از طریق شماره حساب جمعیت هلال احمر (۶۶۶۶۶۶) و روش دیگر هم ارسال عدد ۴ به شماره ۲۰۹۹۹۹۹ است. همچنین روش های دیگر هم با اپراتورهای مختلف بوده است که به زودی از رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

محمدی نسب درخصوص طرح نذر آب،  افزود: یکی از وظایف ذاتی هلال احمر این است که در کنار مردم و صدای آن ها باشد و در این زمینه همه مسئولان استانی مشارکت و همکاری بسیار خوبی داشتند و ما نیز بر نقش مطالبه گری خود پافشاری می کنیم.

  • فعالیت های جمعیت هلال احمر داوطلبانه است

به گفته دبیر کل جمعیت هلال احمر، ساختار جمعیت هلال احمر و ورود آن به این عرصه داوطلبانه است و بهتر بود که این امر در سال های گذشته اتفاق می افتاد و ما تلاش می کنیم تا بر موضع خودمان بمانیم و بتوانیم این مسئله را گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه نگاه مردم به هلال احمر دولتی است، بیان کرد: مردم به سازمان هلال احمر به عنوان یک نهاد دولتی نگاه می کنند با وجود اینکه ما نهادی عمومی و غیر دولتی هستیم و این نگاه باید اصلاح شود.

  • پرداخت 5 میلیارد تومان هزینه طرح نذر آب توسط هلال احمر

محمدی نسب با اشاره به هزینه کردن ۵ میلیارد تومان برای این طرح عنوان کرد: ما علاوه بر توزیع آب شرب در ۱۹ شهرستان استان سیستان و بلوچستان تیم های داوطلبانه درمانی نیز در این ۱۹ شهرستان مستقر کردیم که از استان های مختلف دارو و پزشک به صورت داوطلب اعزام شده اند و به مردم خدمات درمانی ارائه می دهند.

  • ارائه خدمات درمان سرپایی به مناطق محروم

دبیر کل جمعیت هلال احمر افزود: حدود ۴۴ هزار نفر از خدمات درمانی در این شهرستان ها استفاده کردند و برای حضور داوطلبانه درمانی با در نظر گرفتن داروهای مصرفی حدود ۴ میلیارد تومان هزینه شد که تیم های داوطلبانه پزشکی در رده های مختلف عمومی، متخصص و فوق متخصص در ۱۹ شهرستان مستقر هستند که به مردم خدمات سرپایی می دهند.

  • توزیع بسته غذایی بین 50 هزار خانوار

محمدی نسب مطرح کرد: همچنین در این ۱۹ شهرستان بین ۵۰ هزار خانواده بسته های غذایی یک ماه، هر بسته به ازای ۴۰۰ تومان توزیع شده است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر اظهارکرد: امسال تیم های درمانی جمعیت هلال احمر شامل پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان در حدود ۲۰۰ نفر هستند که این افراد در درمانگاه ها و مراکز درمانی هلال احمر مشغول خدمات رسانی به زائران ایرانی هستند.

وی در ادامه به وضعیت تیم های درمانی هلال احمر در مدینه و مکه اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر در شهرهای مدینه و مکه ۴ درمانگاه و یک بیمارستان دارد که در صورت نیاز زائران به اقدامات درمانی به این مراکز ارجاع داده می شوند.

خواندن 222 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395