دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 12:49

سیاست‌های ترامپ در وضع تعرفه بر واردات آلومینیوم و فولاد نتیجه عکس داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا در زمینه تعیین تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومنیوم موجب متضرر شدن شرکت‌های آمریکایی و متعاقب آن کاهش رشد اشتغال در صنایع وابسته به این فلزات شده است.

به نقل از سی.ان.ان، سیاست‌های دونالد ترامپ در زمینه تعیین تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومنیوم موجی از نگرانی در میان صاحبان صنایع وابسته به این فلزات به راه انداخته است.

ترامپ با هدف رشد اشتغال در آمریکا تعرفه‌ها را افزایش داد اما به اذعان شرکت‌های «جنرال موتور» و «فورد» تصمیم وی نتیجه عکس داده است؛ چراکه هزینه‌های تامین مواد اولیه برای شرکت‌ها بالا رفته است که این در نهایت رشد اشتغال را متوقف می‌کند.

هزینه‌های تامین مواد اولیه برای جنرال موتور از ۵۰۰ میلیون دلار به ۱ میلیارد دلار رسیده است. فورد نیز با ۳۰۰ میلیون دلار افزایش هزینه در سال جاری مواجه می‌شود.

شرکت‌های بزرگ آمریکایی خصوصا شرکت‌های خودروسازی قسمتی اعظمی از جونان امریکایی را مشغول به کار کرده‌اند و نارضایتی آنها از سیاست‌های ترامپ بر کل بازار تاثیر منفی می‌گذارد.

با این همه رئیس جمهوری آمریکا که «شعاراول آمریکا» سرمی‌دهد از تصمیم خود کوتاه نمی‌آید و به تازگی به واردات فلزات از ترکیه هم تعرفه‌های بالا برای واردات وضع کرده است.

منبع: ایلنا

خواندن 340 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395