دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 13:35

طومار شکایت مهندسین از شیوه نامه وزارت راه و شهرسازی

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

عصراقتصاد: تعداد قابل توجهی از اعضای سازمان نظام مهندسی روز شنبه 27 مرداد ماه در مقابل سازمان نظام مهندسی تجمع کرده و به تصمیم اخیر راه و شهرسازی درباره شیوه نامه مجمع عمومی نظام مهندسی اعتراض کردند.

مهدی مروتی، عضو فعال صنفی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفت و گو با خبرنگار عصراقتصاد گفت: شیوه نامه مذکور که به صورت غیر قانونی ابلاغ شده خلاف جهت قانون نظام مهندسی مصوب مجلس است و این دستور باعث هرج و مرج در حوزه سازمان نظام مهندسی می شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع انتخاب مهندس ناظر توسط مالک مینای قانونی ندارد، افزود: در صورت اصلاح این قانون باید از مجاری ذی‌ربط بررسی شده و مهندس ناظر در صورت تخلف مالک با توجه به اختیاراتس از سوی سازمان نظام مهندسی می تواند، ایستادگی کند اما شیوه نامه مذکور باعث عدم استقلال مهندس ناظر می شود.

این عضو فعال نظام مهندسی ادامه داد: بیش از 11 هزار مهندس در اعتراض به شیوه نامه جدید وزارت راه و شهرسازی طوماری امضاء کرده و برای سران نظام ارسال کرده اند. 

بر اساس این گزارش، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در تاریخ 23 اسفندماه 1396 طی نامه شماره 02/100/300801 از استانداران سراسر کشور خواسته است که شیوه‌نامه جدید تبصره 2 ماده 24 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان را که به پیوست برای آنها ارسال‌شده است را جایگزین متون قبلی کنند و برای استحضار و دستور ابلاغ به کلیه شهرداری‌ها و سایر مراجع صدور پروانه و کنترل ساختمان استان ارسال نمایند و اجرا و رعایت آن را از این تاریخ لازم‌الاجرا دانسته است.

خواندن 1896 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395