دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 14:15

واحدهای تابعه وزارت صنعت مکلف به استفاده از تولید داخلی شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه واحدها، سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری، و از تولید داخلی استفاده کنند.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، فهرست تولیدات و خدمات داخلی در تارنمای این وزارتخانه به روز شده و همه واحدها، سازمانها و شرکت های زیرمجموعه مکلف شدند با مراجعه به این فهرست از خرید کالای خارجی و خدماتی که نام آنها درج شده، خودداری کرده و نظارت داشته باشند تا پیمانکاران نیز این موضوع را رعایت کنند.
برپایه این گزارش، طبق یکی از بندهای قانونی، ارجاع همه فعالیت های خدماتی ( فنی و مهندسی)، ساخت،‌ نصب و تامین کالاهای مورد نیاز باید به شرکت های ایرانی دارای صلاحیت مجاز ارجاع شود و در صورت ارائه نشدن خدمات و کالاهای مورد نظر توسط شرکت های ایرانی، با رعایت ماده چهار قانون یاد شده (با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت) می تواند با مشارکت ایرانی- خارجی یا به خارجی واگذار شود .
براساس فهرست تولیدات و خدمات داخلی که در تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت به روز رسانی شده، برابر ماده سه قانون، حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و با همکاری انجمن ها و تشکل های مربوطه باید انجام شود.
فهرست یادشده ازطریق آدرس www.mimt.gov.ir\tavanmandi قابل مشاهده است.
حمایت از خودکفایی در تولید و توانمندسازی همه بخش های راهبردی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
منبع: ایرنا

خواندن 216 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395