شنبه, 10 شهریور 1397 ساعت 13:52

طرح‌های سازمان جنگل‌ها باید از طریق مزایده واگذار شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با ابطال بندی از یک بخشنامه، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری را موظف کرد، برای واگذاری همه طرح‌های خود، مزایده برگزار کند.

به گزارش دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت دیوان محاسبات از وزارت جهاد کشاورزی، درخواست ابطال بند یک بخشنامه شماره 90/16028 تاریخ ١٩ فروردین ١٣٩٠ معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مطرح شد. 
در بند یک بخشنامه یاد شده، الزام به برگزاری مزایده صرفاً برای طرح جنگلداری تجویز شده و سایر طرح ها از این امر مستثنی است.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد با توجه به لزوم برگزاری مزایده در خصوص همه معاملات وزارتخانه ها و موسسات دولتی، بند یک بخشنامه مورد اعتراض که برگزاری مزایده را صرفاً برای طرح جنگلداری تکلیف کرده و سایر موارد را مستثنی دانسته است، مغایر با احکام ماده 24 قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی و ماده 79 قانون محاسبات عمومی و ماده 58 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور دانست و آن را از تاریخ تصویب ابطال کرد.

خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395