یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 15:54

بیشترین سود محصولات کشاورزی نصیب دلالان می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیشترین سود حاصل از فعالیت کشاورزان نصیب دلالان می‌شود، گفت: توسعه تعاونی‌ها، دست دلالان را از این سود کوتاه می کند.

«حمید کلانتری» روز یکشنبه در نشست خبری که در سالن تلاش برگزار شد، افزود: امسال صادرات محصولات کشاورزی به دلیل افزایش قیمت محصولات باغی و نرخ دلار، رشد قابل توجهی داشت، اما بخش عمده سود، نصیب دلالان شد.
وی اضافه کرد: اکنون تعداد اعضای تعاونی ها به 11 میلیون نفر رسیده و چنانچه تعاونی ها به خوبی نظارت شوند، اقتصاد مردمی می شود و شاهد کمترین فساد خواهیم بود.
کلانتری نقش فقرزدایی تعاونی ها را یادآور شد و گفت: سرمایه های خرد مردم می تواند تجمیع و در قالب تعاونی وارد اقتصاد شود.
معاون وزیر تعاون افزود: تاسیس 22 هزار و 400 تعاونی در پنج سال گذشته، نشان دهنده رشد 76 درصدی تاسیس تعاونی ها نسبت به پیش از آن حکایت دارد.
به گفته وی، تعاونی ها توانسته اند 353 هزار شغل ایجاد کنند که رشد 79 درصدی در این زمینه بدنبال داشت .
کلانتری سهم بخش کشاورزی را در تعاونی های تازه تاسیس 6 هزار و 460 تعاونی دانست و گفت: سهم صنعت چهار هزار و 400، معدن 250، خدمات هفت هزار و 450 و سهم بخش حمل و نقل نیز 256 تعاونی است.
این مقام مسئول اضافه کرد: سال گذشته چهار هزار و 200 تعاونی جدید ایجاد شده که می تواند 73 هزار و 800 شغل ایجاد کند.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع اجرای طرح ویژه روستا-تعاون را یادآور شد و گفت: این طرح با هدف اشتغالزایی بخش تعاون اجرا می شود و تاکنون چهار هزار تعاونی در آن ثبت نام کرده اند.
به گفته کلانتری، 916 هزار میلیارد تومان طرح در قالب طرح روستا-تعاون به بانکهای عامل معرفی شده اند که 330 میلیارد تومان پرداخت و 140 میلیارد تومان نیز مصوب شده است.
وی پیرامون برگزاری جشنواره تعاونی های برگزیده گفت: 15هزار و 500 تعاونی برای ارزیابی در این جشنواره مشارکت کرده اند که از این تعداد، 33 تعاونی برتر و هشت تعاونی به عنوان تداوم برتری معرفی شده اند.
پیشتر معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون ضمن یادآوری رشد تعاونی‌ها در دولت یازدهم گفته بود: سال‌های 95- 1392 بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ تعاونی در سطح کشور تشکیل شد و تعاونی‌های تولیدی، کشاورزی و صنعتی ۴۵ درصد نسبت به قبل از آن رشد داشتند.‌
منبع: ایرنا

خواندن 579 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395