شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 12:05

اطلاعات تکميلي

  • ایزدی تشریح کرد؛

جزئیات تصمیمات دومین جلسه شورای مرکز ساماندهی سیاسی و اداری کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر راه و شهرسازی جزئیات دومین جلسه شورای مرکز ساماندهی سیاسی و اداری کشور را تشریح کرد و گفت: در صورت تایید و تصویب موضوع انتقال در شورای ساماندهی، وزارت راه و شهرسازی موظف است ظرف مدت ۶ ماه گزارش امکان‌سنجی این طرح را تهیه و جهت بررسی و تصویب به شورای فوق ارائه کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دومین جلسه شورای مرکز ساماندهی سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکز‌زدایی از تهران در روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه سالجاری (۹۷) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور و با حضور اعضای شورای فوق، متشکل از وزیر راه و شهرسازی، وزیر نیرو، رییس سازمان محیط‌‌ زیست، رئیس شورای اسلامی شهر، اعضای شورای شهر تهران، شهرداری تهران، نمایندگان محترم شورای اسلامی و نمایندگان سایر دستگاه‌های عضو، تشکیل شد.

در همین رابطه محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، جزئیات تصمیمات گرفته شده در دومین جلسه شورای مرکز ساماندهی سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران را در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در سه محور، برشمرد.

ایزدی گفت: به دنبال تصمیمات گرفته شده در نخستین جلسه شورای ساماندهی پایتخت، دبیرخانه شورا با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های عضو، اقدامات را در سه محور برای تصمیم گیری به جلسه دوم ارایه کرد که در نهایت سه محور مورد تصویب قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بیان محور نخست تصمیمات گرفته شده در شورای فوق، گفت: به استناد ماده ۴ ساماندهی، آئین‌نامه اجرایی این قانون توسط دبیرخانه با همکاری وزارت کشور و هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تهیه و تدوین و پس از طی مراحل بررسی در کمیته‌ها و کمیسیون‌های تخصصی به دولت تقدیم شده است.

ایزدی در مورد محور دوم تصمیمات گرفته شده در جلسه فوق، اعلام کرد: به استناد یافته‌های مطالعه طرح ساماندهی منطقه تهران- کرج پیشنهادات ارائه شده مورد بررسی مجدد قرار گرفت و محورهای کلیدی همچون ساماندهی و توسعه شبکه مطلوب حمل و نقل مجموعه شهر تهران، تعیین‌تکلیف محدوده و حریم شهرها، تقسیمات کشوری و ایجاد مدیریت یکپارچه و همچنین ساماندهی شهرک‌ها، نواحی و مناطق صنعتی و مناطق کارگاهی به عنوان اولویت‌های بررسی در جلسات آتی شورا مورد موافقت قرار گرفت.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران محور سوم را نیز تشریح کرد و گفت: با توجه به گزارش واصله از طرف مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری تحت‌عنوانِ ارائه نتایج بررسی‌های مربوط به انتقال پایتخت و پیشنهادات ارائه شده در این زمینه، ارایه نتایج بررسی این پیشنهاد در کارگروه تخصصی مربوط، ارایه شد.

به گفته ایزدی مقرر شد تا کارگروه در محور سوم به بررسی عمیق و علمی‌تر موضوع بپردازد. همچنین، پس از بحث و تبادل‌نظر اعضای شورا، مقرر شد تا وزارت راه و شهرسازی بر اساس سوابق موجود و مطالعات انجام شده، جمع‌بندی دیدگاه‌ها و نظرات تخصصی در خصوص انتقال را به شورا ارائه کند تا پس از بحث و تبادل‌نظر مبنای اقدامات بعدی قرار گیرد. همچنین، در صورت تایید و تصویب موضوع انتقال در شورای ساماندهی (عطف به گزارش بند قبل)، وزارت راه و شهرسازی موظف است ظرف مدت ۶ ماه گزارش امکان‌سنجی این طرح را تهیه و جهت بررسی و تصویب به شورا ارائه کند.
منبع: پایگاه خبرگزاری راه و شهرسازی 

خواندن 434 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395