یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 16:38

اطلاعات تکميلي

  • واعظ مهدوی؛

دشمن در جنگ اقتصادی با ایران ناکام خواهد ماند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم که هدف آن ضربه زدن به ایران است اما دشمنان در رسیدن به این هدف خود ناکام خواهند ماند.

محمدرضا واعظ مهدوی روز یکشنبه در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر خوزستان در گیت بوستان اهواز با اشاره به اینکه هدف دشمن جدایی میان حکومت و ملت است افزود:دشمنان تحریم ها را به عنوان جایگزین شرایط جنگ در نظر گرفته اند تا شرایط را برای ایران اسلامی سخت تر کنند. 
وی در عین حال گفت: مشکلات امروز کشور در مقایسه با مشکلاتی که در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن داشتیم قابل قیاس نیست و بسیار کمتر شده است. 
واعظ مهدوی با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت های کشور بیان کرد: باید از زیرساخت های قوی برای تقویت ظرفیت های اقتصادی کشور بهره گرفت که یکی از این ظرفیت ها، استفاده هرچه بیشتر از فعالان عرصه های تولید و تعاونی ها به عنوان سردمداران این عرصه هستند. 
به گفته وی، حضور تعاونی ها در اقتصاد کشور به عنوان یک بخش اقتصادی، بیانگر اهمیت نظام تعاونی در توسعه کشور و نظام اقتصادی است. 
وی در خصوص نقش تعاونی ها در کشورهای پیشرفته بیان کرد:تعاونی ها در کشورهای توسعه یافته نقش مهمی در نظام اقتصادی ایفا می کنند و تاثیر بسیاری در افزایش تولید و توزیع عادلانه درآمدها دارند. 
** ناموفق بودن تعاونی ها در جذب سرمایه های اقتصادی 
رییس اتاق تعاون خوزستان نیز در این همایش گفت: شرکت های تعاونی در یک منطقه برای ساماندهی امور، مبارزه با رانت و تبعیض تاسیس می شوند زیرا یکی از اهداف تعریف شده برای آنها ایجاد عدالت است. 
مرتضی رخیصی با اشاره به اینکه در قانون اساسی توجه به شرکت های تعاونی به عنوان یکی از سه بخش اقتصادی ذکر شده ادامه داد: اما به بخش تعاون آنطور که باید توجهی صورت نگرفته است. 
وی یکی از دلایل ناکارآمدی شرکت های تعاونی در کشور را کم کاری خود تعاونی ها دانست و گفت: شرکت های تعاونی در جذب سرمایه های اجتماعی و اقتصاد بخش دولتی چندان موفق نبوده اند. 
رخیصی ادامه داد:خوزستان ظرفیت های بسیاری دارد که هرکدام به تنهایی زمینه رونق اقتصادی هستند اما بخش تعاون از آنها بهره نبرده است. 
وی افزود: ثبت شرکت و آمارسازی برای بالا بردن تعداد شرکت های تعاونی کار سختی نیست اما مساله مهم حفظ این شرکت های تعاونی و نظارت بر آنها است تا از تاسیس شرکت های ناکارآمد جلوگیری شود. 
رخیصی به آمار بالای پرونده های ارجاع شده برای داوری به اتاق تعاون هم اشاره کرد و گفت: در سال بیش از 400 پرونده در اتاق تعاون خوزستان مورد داوری قرار می گیرد که حجم بالایی از آن متعلق به تعاونی های مسکن است. 
بنابراین گزارش از 23 تعاونی برتر خوزستان در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر خوزستان تجلیل شد که این 23 تعاونی برتر شامل چهار تعاونی برتر کشوری و 19 تعاونی برتر استانی هستند. 
این تعاونی های برتر در حوزه های تولید، توزیع، مصرف و خدمات در بخش های کشاورزی، صنعت و... فعالیت می کنند و توانسته اند با عملکرد خود حایز رتبه برتر تعاونی های خوزستان شوند. 
منبع: ایرنا

خواندن 358 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395