دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:07

فقط 220 هزار واحد مسکن مهر تکمیل نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: از 2 میلیون و 620 هزار واحد مسکن مهر در شهرها و روستاها تاکنون ساخت 2 میلیون و 400 هزار واحد آن به پایان رسیده است.

«احمد اصغری مهرآبادی» عصر یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح پروژه های آموزشی، ورزشی و مذهبی در شهر جدید هشتگرد افزود: تاکنون 2 میلیون و یکصد هزار واحد مسکن مهر در شهر و روستاها به متقاضیان واگذار شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد 420 هزار واحد مسکن مهر در روستاها ساخته شده و عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.
به گفته وی، در پنج سال گذشته یک میلیون و 20 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شد.
اصغری مهرآبادی افزود: از 500 هزار مسکن باقیمانده، عملیات ساخت حدود 300 هزار واحد به پایان رسیده اما تحویل آنها به دلیل نقص در خدمات زیربنایی و روبنایی با مشکل روبروست.
وی یادآوری کرد: برای پیگیری برنامه تکمیل این واحدها کارگروهی در نهاد ریاست جمهوری تشکیل و با برگزاری جلسات متعدد، مشخص شد با تامین اعتبار 11 هزار و 500 میلیارد تومان می توانیم این واحدها را به پایان برسانیم.
وی گفت: طبق دستور رییس جمهوری به سازمان برنامه و بودجه قرار شده است با تامین اعتبار مورد نیاز، اتمام مسکن مهر با سرعت بیشتری دنبال شود و با پیگیری های مورد نیاز قرار است یک هزار و 400 میلیارد تومان برای تکمیل زیربناها و روبناهای واحدهای مسکن مهر به وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی پرداخت شود.
اضغری مهرآبادی یادآوری کرد: اکنون یکصد هزار واحد مهر فاقد متقاضی بوده و حدود 35 هزار واحد به علت اختلاف در پرونده های آنها در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.
وی گفت: طبق مصوبه مجلس قرار است از این یکصد هزار واحد، 50 هزار واحد آن به قشرهای کم درآمد زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی واگذار شود.
** تمرکززدایی از کلانشهر تهران و کرج 
امروز در شهر جدید هشتگرد چند پروژه آموزشی، ورزشی و مذهبی با سرمایه گذاری 51 میلیارد تومان راه اندازی شد. همچنین عملیات انجام چندین طرح با سرمایه گذاری بیش از 450 میلیارد تومانی بخش خصوصی کلید خورد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم گفت: بین 17 شهر جدید کشور، هشتگرد موقعیت منحصر به فردی در استان البرز و نزدیک تهران دارد و با افتتاح مترو این شهر، جذابیت سکونت در شهر جدید هشتگرد بیش از پیش تقویت می شود.
«حبیب الله طاهرخانی» افزود: همه 51 میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت شهر جدید هشتگرد تامین شده است و امیدواریم تا 6 ماه آینده شاهد افتتاح پروژه های بیشتری در این شهر باشیم و زمینه های تمرکززدایی از کلانشهر تهران و کرج فراهم شود.
** ساخت 10 هزار واحد مسکن جدید برای قشرهای کم درآمد 
مدیرعامل شرکت شهر جدید هشتگرد گفت: خوشبختانه با تلاش پیگیری های زیاد مشکل کمبود آب شرب شهر جدید هشتگرد برای 250 تا 300 هزار نفر جمعیت حل شده و با تصویب حریم پهنه بندی این شهر در آینده شاهد افزایش اشتغالزایی و پایداری آن در این منطقه خواهیم بود.
«سید مهدی هدایت» افزود: امروز شاهد افتتاح 504 واحد مسکن مهر در این شهر بودیم و 2 هزار واحد دیگر نیز آماده افتتاح است تا پس از وصل انشعابات آب و برق بتوانیم آن را به متقاضیان واگذار کنیم.
هدایت گفت: در مجموع از 49 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد 25 هزار و 600 واحد افتتاح شده است و انتظار داریم تا پایان شهریور ماه 2 هزار واحد دیگر به بهره برداری برسد.
به گفته وی، قرار است 10 هزار واحد مسکن جدید برای قشرهای کم درآمد در این شهر ساخته شود.
شهر جدید هشتگرد در شهرستان ساوجبلاغ از استان البرز و مجاور شهر هشتگرد قرار دارد.
مطالعات مکانیابی برای ساخت آن که در ۶۵ کیلومتری اتوبان تهران- قزوین قرار دارد، در سال ۱۳۶۶ آغاز شد و 21 سال از تاسیس شهر جدید هشتگرد می گذرد. 
در دوره دوم شورای اسلامی شهر، نام مهستان برای شهر جدید هشتگرد مصوب شد که همچنان در حال سپری کردن سیر اداری تغییر نام است.
منبع: ایرنا

خواندن 328 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395