دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:49

متهم دو تابعیتی احتکار لوازم یدکی بازداشت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف محموله 50 میلیاردتومانی لوازم یدکی با گزارش های مردمی خبر داد و گفت: متهم این پرونده که فردی دو تابعیتی است، با رأی شعبه رسیدگی کننده بازداشت و روانه زندان شد.

سیدیاسر رایگانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با دریافت گزارش مردمی در مورد اختفای لوازم یدکی در یک انبار، گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان سمنان با همراهی بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی به محل اعزام شدند.
وی اظهارداشت: در بررسی از این انبار، مشخص شد که لوازم یدکی خودرو شامل صفحه کلاج، میل لنگ و سوپاپ به ارزش 50 میلیارد تومان در این انبار نگهداری می شود.
رایگانی تصریح کرد: این محموله شده موقتا توقیف و پرونده برای بررسی بیشتر در تعزیرات حکومتی رسیدگی شد و مالک محموله به شعبه رسیدگی کننده احضار شد.
سخنگوی تعزیرات حکومتی اضافه کرد: متهم پس از حضور در شعبه ضمن اعلام اینکه فردی دو تابعیتی است؛ اسناد گمرکی مربوط به سال های 86 و 89 تا 93 را ارائه کرد که این مدارک قانونی و مورد قبول نبود. 
رایگانی افزود: با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی و ثبت نشده، این محموله لوازم یدکی در سیستم جامع سامانه انبارها، تخلف محرز اعلام و قرار بازداشت این متهم صادر و وی روانه زندان شد.
وی در مورد سرنوشت این محموله نیز اظهار داشت: این محموله فعلا توقیف شده، ظن به قاچاق، اختفا و گرانفروشی در این پرونده مطرح است و پس از اثبات قطعی تخلف، برابر قانون در مورد این کالاها تصمیم گیری می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 553 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395