دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 12:46

افزایش قیمت و کمبود در بازار، تبعات رفع ممنوعیت صادرات سیب زمینی و گوجه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان گفت: تبعات این رفع ممنوعیت صادرات، در وهله اول ایجاد کمبود این محصولات است که باعث افزایش قیمت در بازار خواهد شد.

حسن صابری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان، در خصوص رفع ممنوعیت صادرات سیب زمینی و گوجه و معایب این رفع ممنوعیت اظهار کرد: تبعات این رفع ممنوعیت صادرات در وهله اول ایجاد کمبود در کشور است. صادرات به عراق، افغانستان و آسیای میانه و شیرینی طعم آن باعث شده که کشاورزان بار خود را از سرِ زمین به این منظور می‌فروشند.

وی افزود: ماه محرم و صفر را در پیش‌رو داریم و تقاضا افزایش می‌یابد و این قضیه باعث افزایش قیمت این محصولات و عرضه کم به بازار می‌شود. ما در زمان سرمازدگی باغات هم به اتاق اصناف نامه زدیم و اطلاع دادیم که چاره‌ای بیاندیشند اما ترتیب اثر ندادند. ما وظیفه داریم اطلاع بدهیم تا کاری انجام دهند.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان در ادامه تصریح کرد: بخشی از بار که آفت دارد، امحا می‌شود و بخش سالم بار هم از مزارع به شهرستان‌های مرزی برده می‌‌شود و از آنجا صادر می‌شود.

صابری در رابطه با انبارهای سیب زمینی و گوجه تشریح کرد: پیش از این صد در صد بار را برداشت می‌کردند و 20 درصد نیاز مردم را به بازار می‌فرستادند و مابقی را در انبار نگهداری می‌کردند تا فصول پاییز و زمستان با مشکل مواجه نشویم اما در حال حاضر از همان سرِ زمین کل بار به فروش می‌رسد. پیش از این برخی به صورت قاچاق این کار را می‌کردند اما دیگر می‌توانند به صورت آزاد بار را صادر کنند.

7

 
منبع: ایلنا

خواندن 399 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395