دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 14:34

کشاورزان امسال 400 میلیارد تومان زکات می‌دهند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرد امسال کشاورزان 400 تا 410 میلیارد تومان زکات بپردازند و اگر تلاش‌ها برای ترویج فرهنگ پرداخت زکات گسترده‌تر شود، ظرفیت جمع‌آوری یک‌ هزار میلیارد تومانی نیز وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «سیدرضا تقوی» گفت: در سطح کشور استان‌هایی داشته‌ایم که برای یک سال 10 میلیون تومان زکات جمع‌آوری کرده بودند که اکنون آمار همان استان به 12 میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهارداشت: به طور قطع امسال میزان جمع آوری زکات بیشتر خواهد بود و این رشد آماری نشان می‌دهد که مردم برای پرداخت زکات تمایل و آمادگی دارند.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ زکات مستلزم رونق فعالیت های کشاورزی است، تصریح کرد: توجه به تولید و حمایت از کشاورزی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را مهیا می سازد.
رئیس شورای عالی زکات کشور، نقش تولیدکنندگان روستایی را در پرداخت زکات مستحبی قابل توجه دانست و گفت: رابطه فقرزدایی در بستر حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی است.
طبق آمارها سال گذشته 370 میلیارد تومان زکات در بخش کشاورزی کشور جمع آوری شد.
پرداخت زکات از دستورات اسلامی است که بر 9 چیز شامل گندم، جو، خرما، کشمش، طلا، نقره، گوسفند، گاو و شتر واجب است تا درآمد حاصل از آن صرف محرومان شود.
منبع: ایرنا

خواندن 294 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395