دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 15:33

احتکارهای خانگی ضربه بزرگی به بازار زده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون حقوقی و نظارت تعزیرات حکومتی تهران و رئیس گشت‌های مشترک گفت: احتکارهای خانگی ضربه بزرگی به بازار می زند. شهروندان نباید کالاها را در منازل خود، انبار کنند تا بتوانیم تنظیم بازار و شبکه توزیع را رصد و کنترل کنیم.

بهمن حسن بیگی افزود: کالاهای بهداشتی از قبیل پوشک بچه و بزرگسال و دستمال کاغذی در بازار موجود است اما هر چه در بازار تزریق می شود به دلیل تقاضای زیاد باز هم دچار کمبود هستیم.
وی ادامه داد: اکنون به دلیل احتکارهای خانگی، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای با وجود عرضه این کالاها مدام خالی می شود.
حسن بیگی اظهارداشت: با توجه به گزارش اعلام شده مبنی بر نگهداری مقدار انبوهی پوشک بچه و بزرگسال و نوار بهداشتی در یکی از انبارهای جنوب تهران گشت مشترک تعزیرات حکومتی برای بررسی موضوع به محل اعزام شد.
رئیس گشت های مشترک تعزیرات افزود: بر اساس تحقیقات اولیه تیم بازرسی، این کالاها به صورت قطره چکانی در بازار عرضه می شد و با توجه به کمبود کالا در بازار مقرر شد تا با نصب بنر سر در واحد صنفی و انبار، همه موجودی این انبار به قیمت کمتر از قیمت روی کالا عرضه شود.
حسن بیگی اضافه کرد: برای این واحد صنفی به دلیل همکاری مالک، پرونده ای تشکیل نشد و تنها عرضه کالا به دلیل ضرورت و نیاز بازار ملزم شد.
معاون حقوقی تعزیرات تهران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که کالاهای بهداشتی در سطح جامعه ایجاد کرده است، انبارهایی که از این طریق کشف می شود در صورتی که برای عرضه کالا به نرخ مصوب با گشت های مشترک تعزیرات حکومتی همکاری کنند، پرونده ای تشکیل نمی شود اما متخلفانی که اصرار به احتکار و اختفای کالا دارند، علاوه بر تشکیل پرونده و الزام به عرضه محکوم به پرداخت جریمه می شوند.
* توزیع 6٠ میلیون عدد پوشک در بازار
حسن بیگی گفت: با توجه به جلسه ای که در وزارت صنعت معدن و تجارت داشتیم و در این جلسه نماینده انجمن صنفی محصولات سلولزی و بهداشتی حضور داشت، قرار شد با توجه به شرایط موجود بازار و واردات مواد اولیه تولیدی، ارز دولتی برای ورود مواد اولیه تخصیص داده شود.
وی اظهارداشت: یکی از شرکت هایی که در حوزه واردات دارای برند معروف پوشک است، قول مساعد برای توزیع 6٠ میلیون عدد پوشک را داده است؛ کارخانه این برند در ابهر قرار دارد و انبارهای آن در کرج است.
حسن بیگی یادآور شد: نحوه توزیع و مکان های عرضه از طریق رسانه ها و با نصب بنر در سطح شهر اعلام خواهد شد.
شهروندان می توانند شکایات خود را از طریق سامانه پیامکی 300000135 سازمان تعزیرات حکومتی یا شماره تلفن 124 بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.
منبع: ایرنا

خواندن 284 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395