دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 16:35

غلامی: دیوان عدالت اداری به صلاحیت‌های علمی ورود نکند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد حکم بورسیه‌ها در دیوان عدالت اداری گفت: روند تایید صلاحیت‌های علمی یک بررسی تخصصی است و نباید دیوان عدالت اداری به آن ورود کند.

منصور غلامی روز دوشنبه در حاشیه نشست روسای دانشکاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار کرد: احکام قضایی وقتی نهایی شده و همه مراحلش طی شود، برای همگان لازم الاجراست که امری مسجل به شمار می رود اما وزارت علوم بر این باور است که در مسئله تایید صلاحیت های علمی، جایی که احیانا فردی به دلیل عدم تایید صلاحیت مناسب برای یک شغل از جمله استادی دانشگاه تشخیص داده نمی شود؛ دیگر نباید به حکم قضایی کشیده شود.
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری افزود: این در واقع یک بررسی علمی و تخصصی است که امیدواریم دیوان عدالت اداری در مواردی که مرتبط به بحث صلاحیت های علمی است؛ ورود پیدا نکند. امیدوارم این کار دیگر صورت نگیرد و بگذاریم هیات های جذب که به صورت مستقل زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفته اند؛ آن را بر عهده بگیرند.
غلامی اظهار کرد: اگر مواردی هم بوده به شکل قانونی حل و فصل شود چرا که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قطعا استنکاف و عدم توجه به قانون را قبول ندارد و تلاش می شود تا مباحثی نظیر جذب هیات علمی ‌ها با راهکارهای قانونی حل و فصل شود.
** پیگیری احکام دانشجویان بازداشتی دی ماه 96 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر احکام دانشجویان بازداشتی در حوادث دی ماه سال گذشته نیز گفت: در حال پیگیری بوده و نتایج مناسب و مطلوبی هم در این رابطه کسب شده که امیدواریم در روزهای آینده نتایج از طرف دانشجویان و یا به شکل دیگر اطلاع رسانی شود.
وی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه همکاری‌های بسیار خوبی در مسئله دانشجویان بازداشتی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته است، اگر چه این موضوع در حوزه قوه قضاییه بود اما همکاری خوبی با وزارت علوم صورت گرفت؛ نگرانی جدی در این زمینه وجود ندارد.
** آمادگی دانشگاه ها برای شروع سال تحصیلی 
وزیر علوم در مورد وضعیت دانشگاه های کشور در آستانه سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاه های کشور با توجه به تجربیات گذشته و نیز با توجه به امکانات موجود آمادگی کامل دارند که در حوزه های مختلف دانشجویان جدید الورود و سال های قبل را پذیرش کنند. 
وی افزود: طی سه ماه تعطیلی حوزه آموزشی، همکاران ما در دانشگاه ها در زمینه ارتقا خوابگاه ها و دیگر خدماتی که به دانشجویان مربوط می شود، فعالیت کردند.
** دانشگاه آزاد در قالب قوانین همکاری کند 
غلامی در مورد سرپرست جدید دانشگاه آزاد نیز با بیان اینکه محمد مهدی طهرانچی تازه منصوب و توسط هیات امنای این دانشگاه انتخاب شده اند، تصریح کرد: امیدواریم دانشگاه آزاد مانند گذشته در چارچوب قوانین آموزش عالی با وزارت علوم همکاری داشته باشد و انتظار ما رعایت قوانین و مقررات است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: طهرانچی رئیس یکی از دانشگاه های بزرگ تهران بوده و این انتظار از وی مضاعف است.
وزیر علوم در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رییس جمهوری برای آغاز سال تحصیلی جدید به کدام دانشگاه خواهد رفت نیز اظهار کرد: هنوز مشخص نیست، رییس جمهوری در کدام دانشگاه برای آغاز سال تحصیلی حضور خواهد داشت.
منبع: ایرنا

خواندن 509 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395