دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 16:40

باند بزرگ تزانزیت موادمخدر از زاهدان به تهران متلاشی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: یک باند بزرگ ترانزیت موادمخدر از زاهدان به تهران، شناسایی و متلاشی شد.

سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در حاشیه اجرای طرح رعد 15 در جمع خبرنگاران افزود: در این زمینه 141 کیلوگرم انواع موادمخدر از این باند کشف و ضبط شد. 
وی با اشاره به اقدامات پلیس پایتخت در برخورد با پدیده شوم اعتیاد گفت: با اجرای طرح رعد 15، 201 خرده ‌فروش مواد مخدر دستگیر و 561 معتاد متجاهر نیز از سطح شهر جمع آوری شدند.
* دستگیری 510 سارق و مالخر
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از شناسایی و دستگیری 510 سارق و مالخر در قالب 30 باند سرقت طی چند وقت گذشته خبر داد.
وی با تقدیر از همکاری مطلوب دستگاه قضایی در اجرای طرح رعد 15 گفت: 19 هزار و 636 فقره اموال مسروقه با اجرای این طرح کشف، ضبط و همچنین 784 فقره پرونده برای سارقان تشکیل شد.
رحیمی ارزش اموال مسروقه مکشوفه را هفت میلیارد تومان بیان کرد.
رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: حدود 45 درصد سارقان دستگیر شده سابقه‌دار هستند.
وی خاطرنشان کرد: 6 قبضه سلاح جنگی از نوع کلت کمری، 50 قبضه سلاح سرد و 507 فشنگ جنگی نیز با اجرای طرح مذکور از مجرمان کشف شد. 
* دستگیری 20 قاچاقچی کالا
فرمانده انتظامی تهران بزرگ به دستاوردهای طرح رعد 15 در حوزه قاچاق کالا نیز اشاره و تصریح کرد: 20 قاچاقچی عمده کالا شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته وی 15 هزار نوع کالای قاچاق نیز به ارزش 2 میلیارد تومان کشف و ضبط شد. 
وی در خصوص هجرت سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر به حوزه فضای مجازی هشدار داد و گفت: در این زمینه نیز پلیس فتا، مبارزه با موادمخدر و آگاهی برای کنترل فضای مجازی فعال شده اند.
رحیمی با اعلام کاهش جرائم خشن و مسلحانه در پایتخت خاطرنشان کرد: در حوزه جرائم خرد افزایش چهار تا پنج درصدی نسبت به سال گذشته مشاهده می شود که در این خصوص پلیس برنامه های ویژه ای در دستور کار قرار داده است.
منبع: ایرنا

خواندن 1949 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395