یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 16:02

آقای لاریجانی کجای اقتصاد را می‌خواهی جراحی کنی ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بعضی از نظرات، ظاهر جذابی دارند و اینگونه به نظر می رسد که چه عزم و اراده مصلحانه ای در این گونه گفتار نهفته است.
اما وقتی به مصادیق احتمالی این نظرات توجه می کنیم به نظر می‌رسد آن کلی‌گویی‌ها، سوالات و نگرانی‌های بسیاری در بطن خود همراه دارد که در رد  و تاًئید آن دچار تردید می‌شویم. ازجمله: این اشاره رئیس مجلس در سفربه استان فارس که گفته است" اقتصاد کشور به جراحی نیاز دارد."

نگاهی به تصمیمات پنج ماهه اخیر که توسط بانک مرکزی و مجلس برای اقتصاد کشور اتخاذ شده است، این شائبه را ایجاد می‌کند که به غیر از گروه‌های هدف سیاست‌های ارزی فروردین و مرداد بانک مرکزی، چه گروه‌ها و یا بخش‌هایی وجود دارد که نیازمند برخوردهای جراحانه است؟ چرا که با تغییر سیاست‌های ارزی در مردادماه عملاً سوداگران و دلالان ارزو سکه و فرصت طلبان نافرمان و متظاهر صادراتی، از زیر تیغ جراحی جان سالم به سر برده اند و دنیا هم به کامشان شده است.
بنابراین باید دید از سایر اعضای بدن اقتصاد بیمار ماجه اعضای وجود دارد که می تواند مدنظر جراحان قرار گیرد؟
ظاهرا آنچه ازاین جراحی‌ها باقی مانده، سفره مردم  وبخش مولد اقتصاد است که طبیعتاً احتمال جراحی درآن حوزه‌ها جای نگرانی دارد و اگر تکیه گاه تشخیص رئیس مجلس از نارسائی‌های اقتصادی، کمیسیون اقتصاد مجلس باشد خیلی نمی‌توان به عضوهای منتخب نحوه جراحی آنها خوش بین بود.

خواندن 289 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « دلتنگ حزب شهید بهشتی تدبیر در کربلا »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395