سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 15:28

هشت هزار میلیارد ریال املاک بانک سپه واگذار می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیات‌ مدیره بانک سپه اعلام کرد: چهار هزار و 707 میلیارد ریال املاک مازاد این بانک در چهار سال اخیر فروخته شده و حدود 2 برابر این میزان نیز آماده واگذاری است.

به گزارش بانک سپه، «عیسی کاظم نژاد» گفت: از ابتدای سال 92 تاکنون 549 ملک مازاد بانک سپه با رعایت قوانین و مقررات به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده و 356 ملک مازاد به ارزش هشت هزار و 207 میلیارد ریال هم در دست‌ فروش است.
وی افزود: با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخل و اجرای قانون رفع موانع تولید، بانک سپه همه تلاش خود را برای واگذاری صحیح و قانونی املاک مازاد به کار گرفت و در این راه اقدام های ارزنده‌ای انجام داد.
کاظم نژاد تصریح کرد: فروش املاک مازاد بانک سپه به‌ ویژه در سه سال اخیر با توجه به تاکید دولت، سرعت بیشتری داشت و به ‌طور متوسط، هرماه یک مزایده سراسری برای واگذاری اموال مازاد در این بانک برگزار می‌شود.
به گفته عضو هیات‌ مدیره بانک سپه، این بانک سپه حدود 2 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد خود را از ابتدای شهریور سال 1396تا پایان مرداد امسال واگذار کرد.
وی گفت: سال گذشته 130 رقبه املاک مازاد بانک سپه به ارزش بیش از یک هزار و 605 میلیارد ریال فروخته شد که این روند در سال 97 ادامه دارد؛ رقبه ملکی است که به کسی سپرده می شود که تا پایان عمر از آن بهره ببرد.
کاظم نژاد گفت: با تصویب هیات‌ مدیره بانک سپه در مرحله نخست، 40 درصد از 70.43 درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید متعلق به این بانک طبق ضوابط و مقررات ناظر واگذار می‌شود.
وی یادآور شد: بانک سپه برای کمک به اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام بانکی مقدمات واگذاری سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم، شرکت‌های سرمایه‌گذاری ری، عمران و مسکن استان‌های خراسان شمالی و آذربایجان غربی را فراهم کرده است.
«محمدکاظم چقازردی» مدیرعامل بانک سپه نیز 13 شهریورماه جاری در هفته دولت از واگذاری حدود 2 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد این بانک از ابتدای شهریور 1396 تا پایان مرداد امسال خبر داد.
منبع: ایرنا

خواندن 326 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395