سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 19:00

وزارت نفت و کمیسیون انرژی دیپلماسی نفتی خود را افزایش می‌دهند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که گاهی شنیده می‌شود که عربستان به صورت زیرمیزی اقدام‌هایی برای افزایش تولید نفت خود انجام می‌دهد، گفت: وزارت نفت و کمیسیون انرژی دیپلماسی نفتی خود را افزایش می‌دهند.

به نقل از خانه ملت، بهروز نعمتی با اشاره به دیدار ریک پری، وزیر انرژی آمریکا با همتایان روس و عربستانی گفت: این دیدارها ازسوی مقام‌های آمریکایی طبیعی است؛ مسئولان ایرانی چنین سفرهایی خواهند داشت.

به صفر رساندن سهم صادرات نفت ایران در عمل غیرممکن است

وی افزود: این موضوع که آمریکایی‌ها بخواهند سهم صادرات و بازار نفت ایران را به صفر برسانند در عمل غیرممکن است و امکان اجرایی ندارد، نمونه آن سفر اخیر پمپئو به هند و جواب صریح و روشنی است که هندی‌ها برای خرید نفت به پمپئو دادند.

مبنا و سقف تولید نفت در اوپک، بیانیه ۲۰۱۶ است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر قرار باشد عربستان تولید نفت خود را افزایش دهد نمی‌تواند فراتر از سهمیه‌ای که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)برای آن قائل شده اقدامی انجام دهد و در صدو هفتاد و چهارمین نشست عادی اوپک به شفافیت و روشنی تاکید شده اوپک همان مصوبه سال ۲۰۱۶ را اجرایی کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که عربستان نمی‌تواند خلاف معاهده‌ها و جریان اوپک سقف تولید خود را افزایش دهد، گفت: گرچه گاهی شنیده می‌شود که عربستان به صورت زیرمیزی اقدام‌هایی برای افزایش تولید انجام می‌دهد، اما اعتقاد بر این است که این افزایش تولیدی که از سوی آنها انجام می‌شود با نهایت فشاری بوده که روی تولید انجام شده است و بیش از این میزان افزایش تولید برای عربستان متصور نیست.

وزارت نفت و کمیسیون انرژی دیپلماسی نفتی خود را افزایش می‌دهند

نعمتی با بیان این‌که وزارت نفت و کمیسیون انرژی باید دیپلماسی نفتی خود را افزایش دهند، افزود: موضوع دیپلماسی نفتی باید در کمیسیون انرژی ساماندهی شود تا بتوان به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم و سال‌های متمادی با آنها تجارت برقرار شده است فروش نفت تداوم داشته باشد.

منبع: شانا

خواندن 215 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395