چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 22:00

بهینه‌سازی مسیر دسترسی به خط لوله نفت در محدوده سد کارون ۳

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مسیر دسترسی به خط لوله انتقال نفت خام مارون به اصفهان در محدوده سد کارون ۳ از طریق احداث دیوار سنگی، بهینه و ایمن‌سازی شد.

 به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه اصفهان، حسن مؤذنی، رئیس واحد تعمیرات عمومی و ساختمان منطقه گفت: با نظارت کارشناسان این واحد، دیوار سنگی به طول ۵۰ و ارتفاع ۷ متر و عرض در پی ۵ متر مجاور بای‌پاس خط لوله نفت خام مارون به اصفهان در کیلومتر ۵۰۰+۴ تغییر مسیر خط در محدوده پشت سد کارون ۳ در قالب ۱۰۰۰ متر مکعب و سنگ کاری با استفاده از سنگ قلوه، مالون، شن و سیمان احداث شد.

وی افزود: به منظور انحراف سیلاب و جلوگیری از ریزش سنگ روی ولو بای‌پاس با استفاده از تور سیمی گالوانیزه در حجم ۴۰ متر مکعب گابیون‌بندی انجام شد.

 خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان از سه استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان با تنوع جغرافیایی مختلفی عبور می‌کند؛ این منطقه با وجود ٦ مرکز انتقال نفت و یک پایانه، یکی از بزرگ‌ترین مناطق انتقال مواد نفتی ایران است که با وجود نیروهای خبره، قطعات موردنیاز را از طریق همکاری با مراکز علمی و صنایع داخلی کشور تامین یا بازسازی می‌کند.

منبع: شانا

خواندن 328 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395