شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 10:46

قیمت جهانی نفت به طور چشمگیری افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قیمت نفت در بازارهای جهانی هفته گذشته رو به افزایش نهاد به شکلی که نفت برنت دریای شمال 1.6 درصد و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 1.8 درصد رشد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز انگلیس، با این حال، قیمت نفت برنت دریای شمال پس از آنکه در اوایل وقت دیروز به دلیل هراس بازارها از اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران افزایش یافت، در پایان معاملات دیروز (جمعه) به دلیل نگرانی از وضع تعرفه بیشتر بر واردات کالا از چین کاهش پیدا کرد.
معامله گران به رویترز گفتند: افزایش قمت نفت در اوایل وقت دیروز به دلیل اعلام برنامه آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران بود.
«فیل فلاین» تحلیلگر شرکت تحقیقاتی «پرایس فیوچرز» واقع در شیکاگو گفت: اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران به معنی کاهش صادرات نفت این کشور است. 
قیمت نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات بعد از ظهر دیروز بازار لندن با 9 سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن به 78 دلار و 9 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت پایه اروپا چهارشنبه گذشته با ثبت رکورد 80 دلار و 13 سنت، بیشترین سطح از 22 مه (اول خرداد) را تجربه کرده بود. 
در مقابل، نفت غرب تگزاس در پایان معاملات بعد از ظهر دیروز بازار نایمکس آمریکا با 40 سنت افزایش نسبت به پنجشنبه گذشته به 68 دلار و 99 سنت در هر بشکه رسید. پنجشنبه گذشته بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 2.5 درصد کاهش یافته بود.
دولت ترامپ پس از خروج از برجام در حالی سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران را دنبال می کند که «حسین کاظم پور اردبیلی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در هیات عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به تازگی به رویترز اعلام کرده است: «کمبود عرضه» نفت در بازارهای جهانی به معنای آن است آمریکا قادر نخواهد بود به اهداف خود برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران دست پیدا کند.
کاهش احتمالی نفت ایران در بازار، کاهش عرضه نفت ونزوئلا و موارد مشابه دیگر باعث شده بهای آن به حدود 80 دلار در هر بشکه برسد.
منبع: ایرنا

خواندن 173 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395