شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 10:51

موازی کاری سرمایه‌های کشور را هدر می‌دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، توزیع مراکز تصمیم گیری در کشور و موازی کاری را موجب هدر رفتن نیرو و سرمایه های مادی و معنوی کشور دانست و گفت که امروز تقویت پیوند دولت و ملت وظیفه خطیر هر ایرانی است.

«حسن کربلایی حاجی‌اوغلی» با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان رهبری مبنی بر تاکید و هشدار به پرهیز از موازی کاری ها با دولت،اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب به عنوان شخصیتی روشن‌ضمیر، بصیر و فرزانه، همواره از ورود احساسی به مسائل خودداری کرده‌ و همواره کوشیده‌اند ضمن حفظ آرامش کشور، انسجام داخلی و وحدت ملی، انتقادها و توصیه‌های خود را بیان کرده و قاطعانه هم پیگیری نمایند.
کربلایی افزود: پرهیز از موازی کاری با دولت یکی از مواردی است که معظم له با نگاه وسیع خود بخوبی بر آن تاکید داشته و به ما آموخته‌اند که تمام قدرت باید به شکل متمرکز عمل کند.
به گفته این کارشناس رسانه، تقسیم ،جابجایی و توزیع مراکز تصمیم‌گیر می‌تواند ضمن هدر دادن نیرو و سرمایه‌های مادی و معنوی کشور، باری را به زمین بگذارد و هدف را بعید و تحقق وعده‌ها و رسالت‌ها را ناممکن و یا سخت ترکند از این رو، موازی‌کاری از نگاه عقل و درایت و چشم‌های نافذ رهبری معزز نظام مردود است. 
مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، با بیان اینکه قانون اساسی و قوانین ثانویه، هیچ نکته‌، رسالت، وظیفه و اختیاری را دور از نظر نگذاشته است، تصریح کرد: برخی از تصمیم‌گیران، صاحبنظران و مسئولان گاهی اوقات چنان رفتار می‌کنند که گویی از شرح وظایف و پشتوانه قانونی خود بی‌خبرند.
به گفته کربلایی، چنین اتفاقی این ذهنیت را متصور می‌سازد که با توجه به ناکارآمدی مسئول، نهاد و یا یک سازمان، باید بازویی مشابه تاسیس شود که بار زمین مانده را به سرمنزل مقصود برساند لذا این تلقی غلط است چرا که مشکل نه خلاء قانونی است و نه نبود قدرت برای یک نهاد که؛ معضل اصلی؛ ناکارآمدی برخی از مسئولان و بازوهای اجرایی است. 
این فعال رسانه ای تاکید کرد: این عناصر باید تغییر کرده و جای خود را به دیگرانی که کارآزموده و انقلابی هستند، بسپارند اگر چنین نمی‌کنند و چنین نمی‌شود؛ راهکار قانونی، سازمان بازرسی، مجلس به عنوان ناظر، قوه قضائیه وجود دارند و از طرفی نیز رسانه‌ها برای روشنگری فعالیت می‌کنند پس راه موجود راهی روشن، قانونی و شفاف است که پیمودن آن هزینه‌ای سنگین برای ملت ، دولت و کشور ندارد.
مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هر ایرانی باید دولت را تقویت کند و البته این تقویت به معنای تایید کار خطای دولت نیست، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر و کار خود را درست انجام دادن یعنی تقویت دولت محسوب می شود.
کربلایی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب، مشی خود را حمایت از دولت گذاشته‌ اند اما مشاهده می شود که خود ایشان آنجا که باید؛ با عتاب با دولتمردان سخن می‌گویند.
مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، در عین حال تاکید کرد: بدخواهان داخلی و خارجی بدنبال ایجاد فاصله و درگیری بین دولت و ملت هستند لذا طرد دولت، کاری انقلابی نیست همان طوری که بی‌اعتنایی نسبت به اشتباهات دولت نیز کاری ضدانقلابی است.
این فعال و پیشکسوت رسانه ای تصریح کرد: باید ازهرعملی که شائبه تقابل داخلی را تداعی می‌کند خودداری کرده و بدانیم که وظیفه خطیر امروز هر ایرانی تقویت پیوندها و حمایت از باشد.
منبع: ایرنا

خواندن 199 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395