شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 18:00

مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره ۳ اهواز در مسیر تحقق اهداف زیست محیطی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب راه‌اندازی شد.

به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، بیژن عالیپور، مدیرعامل این شرکت گفت: با توجه به این که حفظ محیط زیست و تلاش به‌منظور کاهش و پیشگیری مداوم از هرگونه آلودگی زیست محیطی جزو مسئولیت‌های اجتماعی و خط‌مشی این شرکت است، پروژه‌های جمع‌آوری و بهسوزی گازهای ارسالی به مشعل‌های موجود در تأسیسات به عنوان راهکار و اقدام‌های فوری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این زمینه، اجرای پروژه بهسوزی مشعل بنگستان واحد بهره‌برداری اهواز ۳ از سال ۱۳۹۵ به اجرا درآمد که در این پروژه تجهیزاتی نظیر مخزن مایع گاز فلر (K.O.D )  برای حذف قطرات هیدروکربنی همراه گاز ارسالی به مشعل، تیپ مشعل (Flare Tip) با نازل‌های خاص برای حذف کربن نسوخته (دوده) گاز مشعل و عامل کمکی گاز سوخت با فشار بالا (HP Assist Gas) به‌منظور ایجاد شرایط احتراق کامل و دستیابی به درجه شفافیت یک (تیرگی ۲۰ درصد) گاز ارسالی براساس مقررات زیست محیطی طراحی، ساخته، نصب و راه‌اندازی شد.

به گفته وی، مقدار و نوع گازهای آلاینده انتشاریافته از این مشعل‌ها به محیط زیست، تابع راندمان احتراق پایین در مشعل به معنای وجود مقدار قابل توجهی از آلاینده‌هایی نظیر کربن نسوخته و ترکیبات آلی فرار در گازهای ارسالی به مشعل بوده و راندمان بهینه، نیازمند اختلاط کامل گاز سوخت با هوا، نبود قطرات هیدروکربنی همراه گاز به مشعل، سرعت و شدت مناسب جریان گاز ارسالی به مشعل خواهد بود.

قدردانی استاندار خوزستان از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب

در آیین بهره‌برداری مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره ۳ اهواز که معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و جمعی از مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب حضور داشتند، استاندار خوزستان از تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اجرای پروژه‌های زیست محیطی قدردانی کرد.

غلامرضا شریعتی تاکید کرد: راه‌اندازی این پروژه گام مهمی در مسیر کاهش آلاینده‌هاست که امیدواریم چنین پروژه‌هایی به‌طور مستمر اجرا و راه‌اندازی شود.

وی با بیان این که دولت توجه ویژه‌ای به حل مسائل زیست محیطی استان خوزستان به ویژه ریزگردها و آلودگی‌های نفتی دارد، گفت: مسئولان باید در اجرای پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ملی به عوارض محلی آنها نیز توجه داشته باشند و استنشاق هوای پاک را حق مردم بدانند.

منبع: شانا

خواندن 269 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395