شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 16:02

اطلاعات تکميلي

  • در واکنش به جولان دلالان در بازار؛

قاطعانه با اخلالگران بازار محصولات پتروشیمی برخورد می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس امور هماهنگی و تنظیم بازار دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: نهادهای نظارتی با اخلالگران در بازار محصولات پتروشیمی قاطعانه برخورد می‌کنند و محصولات مورد نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به‌ویژه در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به‌طور کامل در حال تامین است.

مشکل کمبود و گرانی مواد اولیه پتروشیمی در ماه های گذشته وجود داشته و بررسی ها نشان دهنده نقش داشتن دلالان در بروز این معضل است.
این روزها با توجه به فرارسیدن ایام محرم، استفاده از ظروف یکبار مصرف در هیات‌ها و تکایای مذهبی افزایش قابل توجهی یافته، اما به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون نه تنها نظارتی بر بازار و قیمت‌ها نیست، بلکه با کمبود کالا نیز روبرو هستیم.
بر این اساس، «سید رحیم مقیمی اصلی»، از افزایش قیمت پنج برابری ظروف یکبار مصرف خبر داد و گفت: نظارتی بر کار توزیع مواد اولیه پتروشیمی وجود ندارد.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی در واکنش به این انتقادات به نقل از سیدروح‌الله وحیدکیانی رئیس امور هماهنگی و تنظیم بازار دفتر این شرکت از برخورد قاطعانه با اخلالگران در بازار محصولات پتروشیمی خبر داد.
وحیدکیانی ضمن تاکید بر عرضه منظم محصولات پتروشیمی ازسوی مجتمع‌های پتروشیمی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گفت: محصولات مورد نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به‌ویژه در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به‌طور کامل در حال تامین است و در این مورد با هماهنگی‌های انجام شده با نهادهای نظارتی با اخلاگران در بازار برخورد می‌شود.
وی افزود: عرضه محصولات مختلف پتروشیمی در مجموع، افزایش یافته است و محصولات پلاستیکی و نایلونی و ظروف یکبارمصرف همانند دیگر محصولات پایین‌دستی به دلیل ارزان بودن مواد اولیه برای برخی توجیه افزایش قیمت یا صادرات پیدا کرده است.
رئیس امور هماهنگی و تنظیم بازار دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی تصریح کرد: دلالی‌ها به دلیل نیاز بازار افزایش یافته است، اما سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای نظارتی با جدیت با هرگونه تخلف برخورد خواهند کرد.
منبع: ایرنا

خواندن 304 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395