دوشنبه, 26 شهریور 1397 ساعت 09:56

مشکلی در تامین بازار مرکبات نداریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: در فصل بهار باغات با سرمازدگی و از دست رفتن میوه مواجه شدند که فصل تابستان را با کمبود میوه طی کردیم اما برای فصل پاییز هیچ مشکلی در حال حاضر نداریم.

محمدرضا شعبانی مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران ، درخصوص تولید مرکبات و عرضه آن به بازار اظهار کرد: میزان تولید مرکبات هم نارنگی و هم پرتقال بسیار عالی است و مشکل تولید نداریم. واریته نارنگی پیش رس در حال حاضر هم برداشت آن شروع شده و وارد بازار شده است.

وی افزود: از شهریور عرضه نارنگی و پرتقال پیش رس به بازار شروع شده و مشکلی در زمینه تولید اعم از کمبود و یا آسیب دیدگی وجود ندارد.

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران در رابطه با سرمازدگی باغات در فصل بهار خاطرنشان کرد: در فصل بهار باغات با سرمازدگی و از دست رفتن میوه مواجه شدند که فصل تابستان را با کمبود میوه طی کردیم اما برای فصل پاییز هیچ مشکلی در حال حاضر نداریم.

شعبانی قیمت توزیع میوه را مناسب دانسته و تصریح کرد: قیمت مرکبات امسال بسیار مناسب است البته هزینه برداشت به خاطر افزایش 3 برابری قیمت سبد، کارتن، کود و سموم، هزینه حمل و نقل و کارگر بسیار بالا رفته است اما آنقدر نیست که مردم توانایی تهیه آن را نداشته باشند. نمی‌توانیم با قیمت دوسال قبل بفروشیم اما قیمت آن متعادل است.

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: درحال حاضر هم قیمت مرکبات به خاطر نوبرانه بودن کمی بالاست اما این قیمت به تعادل خواهد رسید امیدواریم سرمازدگی پاییزی نداشته باشیم و به محصولات ضرری وارد نشود

منبع: ایلنا

خواندن 280 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395