سه شنبه, 27 شهریور 1397 ساعت 10:02

تجارت الکترونیک پارسیان، عرضه اولیه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مریم خدایاری

عصراقتصاد: شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش با نماد "تاپکیش" به عنوان نود و چهارمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس در گروه تجارت عمده فروشی به جز وسایل نقلیه موتوری طی هفته گذشته پذیرش و درج نماد شد.

روز گذشته چهلمین نشست "یک دیدار-یک عرضه" فرابورس ایران با موضوع بررسی ظرفیت های شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش برگزار شد.

در این مراسم "علیرضا بهمنی" مدیرعامل و "عبدالعظیم قنبریان" رئیس هیئت مدیره شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش، "مجید سوری" مدیرعامل کارگزاری پارسیان و "رضا غلامعلی پور" معاون توسعه بازار شرکت فرابورس به تشریح ظرفیت های این شرکت برای حضور در آیفکس پرداختند.

  • نود و چهارمین نماد آیفکس، عرضه اولیه می شود

بهمنی ضمن معرفی پیشینه شرکت در خصوص عرضه اولیه نماد "تاپکیش" گفت: شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در آذرماه سال 96 به شرکت سهامی عام تبدیل شده و در حال حاظر به عنوان نود و چهارمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس در گروه تجارت عمده فروشی، مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی افزود: 80درصد سهام این شرکت با سرمایه 40 میلیارد تومانی و۲۳۱ نیروی انسانی، به داده پردازی بانک پارسیان و 19.9 درصد سهم به تجارت الکترونیک پارسیان اختصاص دارد.

  • 90درصد از تراکنش ها به صورت الکترونیک انجام می شود

مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش درخصوص موضوع اصلی کارکرد شرکت اظهار کرد: در حدود 90 درصد از تراکنش ها در بانک پارسیان بصورت الکترونیک انجام می شود وتامین تجهیزات بانکداری الکترونیکی و لوازم جانبی ، ارائه خدمات پشتیبانی و سخت افزاری مورد نیاز گروه بانک پارسیان،قابلیت سرویس دهی به بانک های متعدد از جمله سامان،پست بانک،پاسارگاد و اقتصاد نوین بر عهده این شرکت است.

وی اظهار کرد: شرکت تجارت الکترونیک پارسیان تنها شرکت مجهز به خط تعمیر دستگاه های کارتخوان در برندهای مختلف در ایران است و داشتن مجوز انحصاری فروش و پشتیبانی محصولات بیتل کره جنوبی از ویژگی های متمایز کننده این شرکت نسبت به سایر رقبا است.

  • فعالیت در سه بخش تولیدی، پشتیبانی و بازرگانی

بهمنی در خصوص فعالیت های شرکت در سه بخش تولیدی،پشتیبانی و بازرگانی بیان کرد: فعالیت ها و خدمات تولیدی شرکت شامل خط تولید چاپ و برش رول کاغذ حرارتی مورد نیاز دستگاه پوز و ATM،خط مونتاژ و تعمیر دستگاه پوز،خط تولید آداپتور 8 و 12 ولت و خط تولید کارت های مغناطیسی بانکی است.

همچنین بخش پشتیبانی شامل ارائه خدمات و پول گذاری برای دستگاه های ATM، سرویس دستگاه پوز وخدمات پرستاری برای سیستم های ذکر شده است.

وی در خصوص بخش سوم فعالیت های شرکت گفت: تامین و تحویل انواع دستگاه پوز شرکت بایتل و دمکو،تامین و تحویل تجهیزات شبکه و قطعات یدکی دستگاه های پوز و ATM، واردات و فروش کاغذ حرارتی،تامین و تحویل کارت مغناطیسی بانکی، صندوق فروشگاهی در بخش بازرگانی شرکت انجام می شود.

  • ارائه خدمات احراز هویت از اهداف شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش

مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در خصوص اهداف شرکت گفت: تامین دستگاه های کارتخوان موبایلی از شرکت بیتل و نصب در سراسر کشور، نصب و ارائه دستگاه های کارتخوان فروشگاهی، و مجهز کردن سایر تجهیزات بانکداری الکترونیکی و کامپیوتری در فروشگاه ها و مراکز خدمات، تامین صندوق های فروشگاهی از طریق کره جنوبی ارائه نسخه نمونه دستگاه های خودپرداز غیرنقدی به بانک پارسیان با قابلیت ارائه خدمات احراز هویت از طریق اثر انگشت و امکان ارائه خدمات از طریق کارتخوان های بدون تماس بخشی از اهدافی است که این شرکت دنبال میکند.

  • سود شرکت در سال 97 رشد خوبی خواهد داشت

بهمنی تشریح کرد: سود شرکت در ۳ سال اخیر مسیر صعودی را طی کرده است به طوری که سود شرکت در سال ۹۵ به میزان ۱۰۳ میلیون ریال، در سال ۹۶ به میزان ۱۰۶ میلیون ریال و سود شرکت در پایان دوره ۶ ماهه سال جاری به ۶۱.۹۰۲  میلیون ریال دست پیدا کرده است.

  • انتشار بیش از ۳۹۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی

همچنین در این مراسم "رضا غلامعلی پور"معاون توسعه بازار فرابورس اعلام کرد : بیش از ۳۹۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی سال جاری در بازار سهام منتشر می شود.

  • ۴۰ انتشار هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه در فرابورس

وی افزود: بر اساس قانون بودجه در سال ۹۷ در حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه در فرابورس منتشر خواهد شد که ۲۶۰۰ میلیارد تومان از ترکیب اوراق متنوع، ۹۵۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه با سر رسید ۳ ساله، ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق برای باز پرداخت اوراق قبلی، ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق برای آموزش و پرورش برای نوسازی مدارس در سال ۹۷ خواهد بود.

  • حجم اوراق بدهی در حال عمیق تر شدن است

غلامعلی پور ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود در سال ۹۳ به میزان ۴.۹۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۴ به میزان ۹.۶۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۵ به میزان ۱۷.۹۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۶ به میزان ۵۹.۳۰۰ میلیارد تومان و در پایان ۶ ماه ابتدایی سال ۹۷ به میزان ۸۶.۰۰۰ میلیارد تومان اوراق در فرابورس پذیرش و منتشر شده است که نشان می دهد که حجم و ارزش اوراق بدهی در حال عمیق تر شدن است.

  • انتشار اوراق منفعت تا 5000 میلیارد تومان

وی در خصوص انواع اوراق منتشر شده اظهار کرد : ۱۲.۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، ۱۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره، ۶۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه، ۵۲۰۰۰ میلیارد تومان  اوراق اسناد خزانه و ۵۰۰۰ میلیارد تومان اوراق منفعت در فرابورس منتشر شده است.

در پایان علیرضا رفیعی مدیر عامل شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش به تشریح ظرفیت‌های این شرکت پرداخت و گفت : سرمایه فعلی شرکت بعد از آخرین افزایش سرمایه که در ۲۰ تیر ماه سال ۹۶ صورت گرفته است به میزان ۴۰۰ میلیارد ریال در صورت های مالی شرکت درج شده که این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده انجام گرفته است.

  • عرضه اولیه 10 درصدی تاپکیش

سهمیه بندی تعیین شده هر سهامدار حقیقی و حقوقی در روز عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش تا ۸۰۰ سهم تعیین شد و کارگزاری بانک پارسیان مدیر این عرضه معرفی گشت.

همچنین دامنه قیمت برای عرضه اولیه ۱۰ درصدی شرکت تجارت ‏الکترونیک ‏پارسیان کیش ۱۶۰۰ ریال تا ۱۷۰۰ ریال مشخص شده است.

 

خواندن 557 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395