سه شنبه, 27 شهریور 1397 ساعت 14:04

سرویس مدارس استثنایی رایگان شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

علی اعطا گفت: رایگان بودن سرویس مدارس فقط برای کودکان استثنایی نیست بلکه افراد کم توان جسمی و حرکتی هم می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند. کودکان استثنایی شامل هشت گروه شده که کودکان کم توان جسمی و حرکتی نیز شامل این‌ها می‌شوند.

علی اعطا (سخنگوی شورای شهر تهران) در انتهای هشتادوهفتمین جلسه شورای شهر با اشاره به مصوبات امروز (27 شهریور ماه) در شورا گفت: ابهاماتی در خصوص لایحه نرخ سرویس مدارس که امروز در جلسه شورا بررسی شد، وجود دارد.

وی افزود: نکته اساسی این است که مسوولیت ارزشیابی، مدیریت و کنترل قراردادهای سرویس مدارس برعهده تیمی متشکل از نمایندگان شهرداری، آموزش و پرورش، وزارت کشور و اولیاء و مربیان است.

سخنگوی شورای شهر با اشاره به اینکه این کارگروه نرخ خرید خدمات مربوط به دانش آموزان مدارس را تعیین تکلیف می‌کند، افزود: در جلسه امروز مشخص شد که هفتادوپنج درصد نرخ مصوب سرویس مدارس به راننده سرویس پرداخت شود و در کارگروه مورد نظر باید تصویب شود که والدین چه ارقامی را باید بابت سرویس پرداخت کنند؟

عضو شورا با تاکید بر اینکه کارگروه ماده 18 این ارقام را مشخص خواهد کرد، افزود: در جریان بررسی جزییات این لایحه؛ یکی از مسایل بحث برانگیز پیشنهادات اعضای شورا در خصوص مدارس کودکان استثنائی بود و قرار شد از این به بعد سرویس مدارس استثنایی کاملا رایگان باشد.

اعطا با اشاره به اینکه وضعیت درآمدی شهرداری مناسب نیست، در خصوص منبع تامین هزینه رایگان سرویس مدارس استثنایی افزود: امیدوار هستیم بتوانیم در اصلاحیه بودجه کسری این مورد را پوشش دهیم. رایگان بودن سرویس مدارس فقط برای کودکان استثنایی نیست بلکه افراد کم توان جسمی و حرکتی هم می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند. کودکان استثنایی شامل هشت گروه شده که کودکان کم توان جسمی و حرکتی نیز شامل این‌ها می‌شوند.

وی در ادامه به دیگر پیشنهادات اعضای شورا اشاره کرده و گفت: از این به بعد خودروهایی که برای سرویس مدارس استفاده می‌شوند باید معاینه فنی داشته و رانندگان ظاهری آراسته داشته باشند.

وی با اشاره به پیشنهاد خداکرمی افزود: همچنین در این جلسه مصوب شد در سرویس مدارس دخترانه از خانم‌ها استفاده شود اما الزامی در این خصوص وجود ندارد. همچنین در جلسه امروز یک نامگذاری صورت گرفت و قرار شد به جای میدان مرحوم قیصر امین‌پور که در منطقه 2 تهران تبدیل به چهارراه شده بود، بلوار شهرداری در منطقه 2 به نام ایشان نامگذاری شود.

منبع: ایلنا

خواندن 398 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395