شنبه, 31 شهریور 1397 ساعت 10:01

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل پایش سازمان هواشناسی گفت: از امروز شنبه سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که موجب بارش شدید باران در نیمه شمالی کشور خواهد شد.

مسعود حقیقت افزود: این سامانه ابتدا شمال غرب ، غرب و به تدریج غرب سواحل خزر، دامنه های زاگرس، ارتفاعات دامنه های البرز و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شرق فارس، غرب و جنوب کرمان و شمال هرمزگان را در بر می گیرد که رگبار و رعد و برق و وزش باد را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: امروز بارش در نیمه شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رشت و اردبیل شدت بیشتری دارد و فردا این سامانه در برخی از نقاط شمال غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و بعدازظهر فردا در ارتفاعات و دامنه های زاگرس، مرکز کشور ، بخش هایی از فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده گاهی رعد و برق را به دنبال خواهد داشت.
حقیقت ادامه داد: دوشنبه سواحل شمال، شمال شرق، ارتفاعات و دامنه های البرز، کرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان انتظار رگبار و رعد و برق داریم.
وی گفت: کلزا کاران در مناطق معتدل و سردسیر کشور نسبت به کاشت کلزا سریعتر اقدام کنند.
حقیقت افزود: طی دیروز بعدازظهر و دیشب درخوی ، دیلمان ، بندر گز، رشت، فورگ داراب در استان فارس، سرعین، لار، فسا، قیر و کارزین در استان فارس بارش باران داشتیم.
*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنک ترین نقاط کشور 
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: در تهران هم در طی امروز و فردا در ساعات بعدازظهر توقع بارش پراکنده داریم و کمینه هوای امروز صبح پایتخت 19 درجه بود، بیشینه دمای دیروز تهران 27 درجه بود که امروز به 29 درجه می رسد.
حقیقت گفت: دیروز شوش و بندر ماهشهر با 46 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز صبح بهار در استان همدان، ورزقان، شهرکرد، لاله زار در استان کرمان، فاروج در خراسان شمالی، تکاب و سربیشه در استان خراسان جنوبی با 6 درجه خنک ترین مقاط کشور بودند.
منبع: ایرنا

خواندن 2115 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395