یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 15:54

ضرورت احیای حزب جمهوری اسلامی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: به نظر می‌رسد اظهار نظرهای غیر تخصصی در حوزه علوم و تخصص ها از قدیم الایام در کشور ما مسئله ساز بوده است و آن مثل معروف «کنار گود نشسته است و می گوید لنگش کن» محصول همین گرفتاری بومی ماست .

البته در حوزه علوم تجربی مانند فیزیک ، شیمی و پزشکی این دستور« لنگش کن» کمتر دیده می‌شود و به نظر می‌رسد معرفت عمومی به قدری رشد کرده است که عدم دخالت غیر متخصصین در امور تخصصی را پذیرفته اند اما در علوم انسانی به خصوص مسائلی مانند امور تربیتی،  امور اقتصادی و دیپلماسی که با فعالیت‌های روزمره مردم سر و کار دارد و شرح و بسط آنها با تکیه بر حرف و کلام است این مقدار دقت و اعتنا به متخصصین وجود ندارد . به همین دلیل هم حوزه های چالش برانگیزی بوده و خدعه پذیرند و در بسیاری از موارد جناح‌های غیر همسو با تکیه بر اطلاعات کم‌عمق مردم،  فعالیتهای متخصصین این حوزه را مخدوش می‌کند و یا متولیان امور با فضاسازی های زیرکانه عملکردهای ناثواب خود را توجیه می کنند.

وجود تشکل های امین و خادم در جامعه می‌تواند از این نوع سوء استفاده‌ها جلوگیری کند و با ارتقاء دانش عمومی جریانات فکری جامعه را در مسیر درستی هدایت کرده و مانع از اتلاف بی نتیجه انرژی ها شود.

 این همان کاری بود که یک هفته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شهید دکتر محمد حسینی بهشتی در ۲۹ بهمن ۱۳۵۷ به اتفاق ۴ عالم همرزمش با تأسیس حزب جمهوری اسلامی انجام داد و در حالی که بیشترین مسئولیت را در مدیریت انقلاب به عهده داشت با مشقت تمام و صبورانه به سازماندهی آن پرداخت.

این روزها برای احیای مجدد چنین تشکلی به سراغ بعضی از بزرگان که رنگ و بویی از آن شهید بزرگوار دارند رفته ام اما چون بار مسئولیت و میزان چالش آفرینی آن را درک می کنند از ورود به این حوزه شانه خالی می نمایند.

 گرچه به نظر من چنین تشکلی با حداقل های لازم می‌تواند دستگاه دیپلماسی و نظام اقتصادی کشور را از شرایط فعلی نجات دهد و مانع از تُرک تازی خرده پاها و ابن الوقت ها گردد.

فقط در پایان به این نکته اشاره می‌کنم که بیشترین شعارها بر علیه شهید بهشتی بابت راه اندازی حزب جمهوری اسلامی بود که نه فقط از جانب ضد انقلاب و دشمنان خارجی بلکه دوستان و نان و نمک خورده های وی بودند . بنابراین ما چه چیزی گرانقدر تر و ارزشمند تر از بهشتی داریم که آن را هزینه سعادت ملت نکنیم؟
خواندن 343 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395