یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 09:47

اطلاعات تکميلي

  • عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران اعلام کرد

کوتاهی بانک مرکزی در تامین ارز دارو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با بیان اینکه قرار بود ارز دولتی برای دارو تا پایان شهریور اختصاص یابد، گفت: متاسفانه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد این ارز را دریافت کرده ایم.

چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما (دارو و صنایع وابسته) با حضور بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و با همکاری وحمایت مسئولان حوزه بهداشت و درمان  از دوم تا چهارم مهر۹۷ در مصلای تهران برگزار خواهد شد. به همین منظور روز گذشته نشست خبری برگزارشد که در این مراسم "احمد شیبانی" رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و "مرتضی خیرآبادی" عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران به سخنرانی پرداختند.

منع شرکت های خارجی برای همکاری با صنعت داروسازی ایران

مرتضی خیرآبادی افزود : متاسفانه به رغم اینکه رئیس جمهور آمریکا مدعی شده است که در تحریم ها دارو و تجهیزات پزشکی مستثنی شده است، اما واقعیت این نبوده و ما شاهد هستیم شرکتهای خارجی از همکاری با صنعت داروسازی ما منع شده اند.

انتقال ارز دارو تحت فشار بانک های خارجی است

وی با انتقاد از تناقض در رفتار رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: در حال حاضر از طریق بانک های خارجی برای انتقال ارز دارو تحت فشار هستیم. زیرا دولت آمریکا موافقت نکرده که ما بتوانیم از طریق چند بانک مورد نظر ارز دارو را منتقل کنیم.

به گفته خیر ابادی در حال حاضر انتقال ارز دارو تا ۸۰ درصد بسته شده است و مابقی این انتقال نیز در آینده مشخص خواهد شد.

کوتاهی بانک مرکزی در تامین ارز دارو

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با انتقاد از کم کاری بانک مرکزی در تامین ارز دارو، گفت: قرار بود ارز دولتی برای دارو تا پایان شهریورماه تخصیص یابد که تاکنون کمتر از ۵۰ درصد آن را دریافت کرده ایم و بانک مرکزی هنوز ارز لازم را اختصاص نداده است.

خیرآبادی تاکید کرد: اگر دولت ۱۰ درصد حمایت خود از صنعت خودرو را برای دارو داشته باشد، ما هیچ مشکلی برای تولید دارو در داخل نخواهیم داشت.

انصراف 100 شرکت خارجی از حضور در نمایشگاه ایران فارما

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با تاکید بر بازسازی صنعت داروسازی کشور یاد آور شد: متاسفانه تحریم ها به گونه ای بوده که حدود ۱۰۰ شرکت خارجی را از آمدن به نمایشگاه امسال محروم کرده اند و آنها تحت فشار تحریم های آمریکا تصمیم گرفته اند به نمایشگاه ایران فارما نیایند.

صنعت داروسازی علاقه مند صادرات است

در ادامه این مراسم رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت : صنعت داروسازی علاقه مند صادرات است، زیرا علاوه بر نفع اقتصادی برای آنها اعتبار نیز کسب می کند. اما متأسفانه برای نوسازی صنعت، دچار گردش مالی هستیم که باید دولت از این صنعت حمایت کند.

صنعت داروسازی ایران نیازمند حمایت مالی برای بازسازی است

وی افزود: صنعت داروسازی کشور علاقه زیادی برای صادرات دارد ، اما نیازمند حمایت مالی برای بازسازی این صنعت است.

حال صنعت داورسازی کشور خوب نیست

به گفته شیبانی این نمایشگاه در شرایطی برگزار می شود که صنعت داروسازی کشور وضعیت خوبی ندارد.

حضور24  شرکت خارجی در نمایشگاه ایران فارما

وی با اشاره به ایجاد ۳۵ هزار متر مربع فضا برای برگزاری نمایشگاه ایران فارما، اظهار داشت:۳۶۰ شرکت داخلی به همراه ۱۴۰ شرکت خارجی از ۲۴ کشور دنیا در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت.

حضور 20 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه ایران فارما

شیبانی با اشاره به جایگاه کشورهای چین و هند در صنعت داروسازی دنیا، خاطرنشان کرد: ما در این نمایشگاه دو پاویون برای این دو کشور  اختصاص داده ایم و۲۰ شرکت دانش بنیان نیز در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت.

صنعت داروسازی نیازمند حمایت جدی دولت است

به گفته رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، صنعت داروسازی علاقه مند صادرات است، زیرا علاوه بر نفع اقتصادی، برای آنها اعتبار نیز کسب می کند. اما متأسفانه برای نوسازی صنعت دچار گردش مالی هستیم که باید دولت از این صنعت حمایت کند.

شیبانی با اشاره به عدم رضایت از صادرات دارو ، تصریح کرد: بخشی از مشکل صادرات دارو مربوط به صنعت بوده و بخشی از آن کشورهای هدف هستند.

برگزاری نمایشگاه ایران فارما برای طرح مشکلات صنعت داروسازی نیست

وی با اشاره به وضعیت  صنعت داروسازی کشور گفت: صنعت داروسازی مشکلات زیادی دارد ولی به معنای این نیست که ما بخواهیم این نمایشگاه را برای طرح مشکلات صنعت دارو برپا کنیم، زیرا مطمئن هستیم این مشکلات رفع خواهد شد.

تامین 97 درصد داروی مورد نیاز در داخل کشور

رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با اشاره به سابقه ۷۰ ساله صنعت داروسازی کشور یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

فعالیت ۱۰۰ کارخانه داروسازی در کشور

وی از فعالیت ۱۰۰ کارخانه داروسازی در کشور خبر داد و گفت: ما به لحاظ دانش فنی صنعت دارو در جایگاه خوبی قرار داریم، اما این صنعت برای توسعه نیازمند بازسازی و نوآوری است .

شایان ذکر است که نمایشگاه دارو وصنایع وابسته" ایران فارما "در شرایطی برگزار می شود که اوضاع صنعت دارو مناسب نبوده است اما  با این حال باید دستاوردهای کشور در صنعت داروسازی را به جهانیان نشان دهیم که خوشبختانه وزارتخانه بهداشت ودرمان ، سازمان غذا ودارو و وزارت ارشاد همکاری مناسبی در برگزاری این نمایشگاه داشته اند و در این نمایشگاه 360 شرکت داخلی حضور دارند .

همچنین در این نمایشگاه 24 کشور خارجی از جمله آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، دانمارک ،کانادا ، اتریش ، کره جنوبی ، سوییس ولوکزامبرگ حضور دارند.

خواندن 135 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395