یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 10:06

کشف قیمت 1700 ریالی هر سهم تاپكيش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد:  در آخرین روز کاری فرابورس ایران در شهریورماه 1397، شاخص کل با افزایش 20 واحدی در نزدیکی سطح یک‌هزار و 879 واحدی ایستاد و میزان رشد خود از ابتدای امسال را به حدود 71 درصد رساند. همچنین طی بازار روز گذشته همچنین عرضه اولیه سهام شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش رقم خورد که طی آن هر سهم این شرکت هزار و 700 ریال کشف قیمت شد. تعداد کل سهام عرضه شده 40 میلیون سهم بود.

در پایان معاملات سی‌و‌یکم شهریورماه شاهد نقل و انتقال بیش از یک میلیارد ورقه بهادار به ارزش افزون بر 4 هزار و 700 میلیارد ریال بودیم که از این میزان دو بازار اول و دوم به ترتیب دادوستد 54 و 356 میلیون سهم را به ارزش 137 و یک‌هزار و 230 میلیارد ریال به خود اختصاص دادند.

در بازار پایه نیز معامله‌گران 680 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و 361 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

رصد نمادهای اثرگذار بر آیفکس در معاملات روز گذشته حاکی از آن است در حالی نماد «مارون» نزدیک به 12 واحد تاثیر منفی بر این نماگر داشته که در سمت مقابل نمادهای «ذوب»، «شراز»، «دماوند»، «سمگا»، «شاوان» و «زاگرس» تا سطح حداکثر 4.6 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس به جا گذاشتند و در مجموع موجب رشد 1.1 درصدی این شاخص شدند.

در معاملات روز گذشته در حالی نماد ذوب‌آهن در میان تمامی نمادهای مورد معامله در بازارهای فرابورس ایران بالاترین حجم و ارزش مبادلاتی را رقم زد که این نماد همچنین پربیننده‌ترین نماد نیز شناخته شد. روز گذشته در «ذوب» شاهد جابه جایی بیش از 96 میلیون سهم به ارزش 250 میلیارد ریال بودیم.

تغییر دامنه نوسان قیمت در دو سهم فرابورسی

در بازار دوم فرابورس بنا بر اطلاعیه جدیدی که از سوی مدیر نظارت بازار و بازرسی منتشر شده دامنه نوسان قیمت در نمادهای معاملاتی «ریشمک1» از یکشنبه 15 مهرماه و نماد «ولشرق1» از دوشنبه بیست و سوم این ماه از 10 درصد به دامنه مجاز نوسان قیمت سهام در بازار دوم تغییر خواهد یافت. بازارگردان این دو سهم صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تدبیرگران فردا و حداقل تعهد معاملات روزانه در نماد «ریشمک» به میزان 115 هزار سهم و در نماد «ولشرق» به میزان 300 هزار سهم است.

معاملات 38 میلیارد ریالی تسه‌ها

در جریان معاملات روز گذشته و در بازار ابزارهای نوین مالی سرمایه‌گذاران 24 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 975 میلیارد ریال را جابه جا کردند. در این بازار تابلو تسهیلات مسکن میزبان نقل و انتقال 60 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 38 میلیارد ریال قرار گرفت و اوراق با درآمد ثابت نیز به میزان 1.79 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 440 میلیارد ریال معامله شد.

خواندن 176 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395