دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 17:00

تلاش کمیته نظارتی پیگیری تحقق تصمیم نشست ۱۷۴ اوپک است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای اوپک اعلام کرد که کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک از توافق مورد حمایت ایران درباره عرضه نفت، پیروی می‌کند.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در پاسخ به پرسشی درباره موضعش درباره نامه‌های بیژن زنگنه، وزیر نفت به رئیس دوره‌ای، دبیرخانه و اعضای اوپک، گفت: من همواره با مشورت با دبیرخانه اوپک، به نامه‌های ایشان (آقای زنگنه) پاسخ می‌دهم.

وی افزود: فکر می‌کنم که (در ماه ژوئن امسال) تصمیمی داشتیم که ایشان حامی آن بودند و اکنون در کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک (JMMC)، آنها تلاش می‌کنند که توافق را پیگیری کنند.

وزیر انرژی امارات افزود: ما هنوز به هدف پایبندی ۱۰۰ درصدی دست نیافته‌ایم و اکنون تلاش می‌کنیم که تحولات بازار نفت را زیر نظر داشته باشیم.

المزروعی اعلام کرد: نکته مثبت این است که شرایط عرضه در بازار مطلوب است و شاهد افزایش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام نبوده‌ایم.

وی گفت: این موارد نشانه‌های خوبی هستند که ما به هدف ثبات بازار دست یافته‌ایم.

منبع: شانا

خواندن 165 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395