دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 16:19

7600 نفر در صنایع بالادستی فضایی ایران اشتغال دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ساخت ماهواره و پرتاب گر آن از جمله صنایع بالادستی صنعت فضایی کشور به شمار می رود که به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اکنون هفت هزار و 600 نفر در این بخش فعالیت دارند.

«مرتضی براری» افزود: حدود 2 هزار و 700 نفر در بخش پایین دست صنعت فضایی فعالیت دارند.
وی ادامه داد: فعالیت های خوبی در بخش صنایع بالا دستی صنعت فضایی کشور در محیط دانشگاه ها برای ساخت ماهواره و پرتاب گر انجام شده است.
به گفته وی، تعداد محدودی شرکت های کوچک خصوصی نیز دربخش های پایین تر شکل گرفته اند. شرکت هایی نیز در بخش سنجش از دور به صورت قراردادهای کارفرمایی و پیمانکاری فعالیت دارند.
به گفته وی، سازمان فضایی ایران تلاش دارد با حمایت از بخش خصوصی و توسعه کسب و کارهای نوین راه ورود این بخش به صنعت فضایی را هموارکند.
رئیس سازمان فضایی ایران به برگزاری نخستین رویداد نوآوردگاه فضایی که هفته گذشته برگزار شد اشاره کرد و آن را گام مهمی در تسهیل ورود کسب و کارهای نوپا به صنعت فضایی برآورد کرد.
براری این رویدادها را راهکار مناسبی برای تقویت بخش خصوصی و کسب و کارهای نوپایی برآورد کرد که به حضور در بخش فضایی تمایل دارند.
بیست و نهم خردادماه امسال رئیس سازمان فضایی گفت: اکنون بخش فضایی به زنجیره بخش خصوصی اتصال یافته و آمارها نشان می دهد از 345 میلیارد دلار درآمد این حوزه، 260 میلیارد دلار آن متعلق به بخش خصوصی است.
براری یادآوری کرد همانطور که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 92 درصد این بخش را به شرکت های خصوصی واگذار کرده و اکنون به دنبال واگذاری هشت درصد پایانی آن است، سازمان فضایی ایران باید زمینه و بستر لازم را برای رشد و توسعه قسمت های غیردولتی فراهم کند.

منبع: ایرنا

خواندن 467 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395